Для когось подорожі – це спосіб відпочити, перезавантажитись та наповнитися емоціями, а для когось це також професія. У рамках місяця кар’єри на Marie Claire ми поговорили з професійною мандрівницею Яною Метелкіною про те, як вона переживає лоукдаун і що радить тим, хто готовий купити квитки в далекі країни вже зараз.
— Скільки країн ви встигли завітати?
– 47.
— Що означає для вас подорожувати?
— Можливість мандрувати для мене — це можливість подовжувати життя. Наприклад, згадайте один тиждень вдома та один тиждень у поїздці. Тиждень будинку пролітає за годину. Тиждень у подорожі триває місяць. Я точно знаю, що подорож – це єдина доступна людству машина часу. При цьому не має значення, куди ви їдете — за кордон чи Україною. Не має значення, скільки витрачаєте грошей. Важливо встигнути пережити максимум емоцій, спробувати нове, навчитися у місцевих людей їхньому світогляду та спробувати застосувати нові знання у своєму житті. Тоді подорожі реально змінюють мене та стають залежністю.
— Як заповнювали дефіцит емоцій від пізнання нових країн у період карантину?
— Я прийняла ситуацію, що склалася, як виклик придумати щось нове, актуальне новому часу. Стало зрозуміло, що писати та знімати про подорожі, коли кордони закрилися, а грошей у людей поменшало — це як сипати сіль на рану. Але водночас життя продовжується. Усім хочеться вирватися на вихідні кудись за місто, а куди, крім Одеса-Львів-Київ, незрозуміло. Тому я сфокусувалася на гайдах Україною. Досліджую нові місця, пишу маршрути вихідного дня до Instagram, знімаю випуски для YouTube, знімаю короткі маршрути місцями України для TikTok. І це явно заходить людям, бо всім подобається пишатися та любити. Досить часто люди пишуть мені, що живуть за сто кілометрів від цього місця і навіть не чули про нього.
Я сподіваюся, що розвиваючи внутрішній туризм, я сприятиму тому, що почне відкриватися більше креативних готелів, почнуть з’являтися дороги до місць, які варті уваги. Головне, щоб люди не знищили все сміттям та мародерством. Це мене часто зупиняє ділитися геолокацією чи ні.
Читайте також: Мандрівник дружина синельників про те, як змінюється світ після пандемії: «ТУРИЗМ — ЦЕ НЕ ЗНАЧИТЬ ЇХАТИ НА ІНШИЙ КОНТИНЕНТ»
— Куди мрієте вирушити після того, як відкриють межі?
— Я дуже хочу повернутися до Каліфорнії, промчати машиною по Арізоні та Юті. Це місця свободи, творчості та природи надзвичайної краси. Хотіла б поїхати з батьками до Італії. А ще досліджувати Казахстан, Фарерські острови та Ісландії. І дуже чекаю, коли для українців відкриє кордони Грузія, щоби побувати в горах.
— Як ви думаєте, яким буде туризм після карантину?
— Думаю, що реально ми всі подорожуватимемо менше. Причин багато: кордони то відкриватимуть, то закриватимуть через карантин. Грошей у людей поменшає. Багато хто все ще боятиметься ризикувати перебувати в натовпі. Багато хто замінить ділові відрядження на on-line зустрічі в ZOOM. Багато готелів не відкриються, тому що не захочуть вкладати гроші в зміни та не отримають ліцензії.
Зате в усіх країнах світу розвиватиметься внутрішній туризм. Ми активно пробуватимемо нові жанри подорожей: хайкінг, трекінг, кепмпінг, роуд-тріпи у важкодоступні місця. Ми вибиватимемо не готель у центрі мегаполісу, а заміський будиночок біля озера, в горах, подалі від людей. Ми будемо більше бувати на природі, що для емоційного стану дуже добре.
Читайте також: ЗДОЛАТИ КАРПАТІ: ЯК БІГУН-МАРАФОНЕЦЬ ПІДКОРЮВАВ УКРАЇНСЬКІ ГОРІ
— Що б порадили тим, хто прагне купити квиток за першої нагоди?
— Щоб вижити, авіакомпанії зараз заманюють нас низькими цінами на осінь та зиму, але купувати квитки до Європи я поки не поспішала б. Важко передбачити, коли для українців відкриється Шенгенська зона. Але такі напрямки, як Туреччина, Єгипет, Чорногорія, Болгарія, Сербія, Дубай для нас точно відкриті і для відпустки мегапривабливі. Але обов’язково перевіряйте, чи працює ваш готель (буває, туроператори не в курсі). І перед організацією поїздки та вильотом перевіряйте інформацію на сайті міністерства закордонних справ, Європейського союзу та Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).
— Які уроки ви винесли з цієї ситуації особисто для себе?
— Будь-яка криза — це нова можливість, тому важливо не нити, а пристосовуватися. Особисто я припускаю можливість, якщо travel-індустрія зав’яне, мені доведеться шукати нові теми і формати для блогу. Тому вже зараз продумую, що, крім подорожей, мені цікаво досліджувати з такою ж пристрастю, а також розглядаю різні пропозиції. У будь-якому випадку все буде топчик.
[mc_gallery id=603977]