UA
RU

У Києві стартував п'ятий фестиваль Bouquet Kyiv Stage

Редагувати переклад
Фестиваль Bouquet Kyiv Stage триває з 5 по 7 серпня біля Софії Київської та Золотих воріт та охоплює музичний, візуальний та кінонапрями.

Bouquet Kyiv Stage 56

Цього року фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage проходить у більш стриманому форматі воєнної години та з урахуванням усіх необхідних заходів безпеки, але також пропонує гостям довершену музичну та візуальну програми, інтелектуальні бесіди та ту особливу атмосферу, коли під захистом тисячолітніх стін Софії.

Тема цьогорічного фестивалю - "Заради життя". А наскрізна ідея – увиразнення особистості. А також пошук опори, підтримки та віри. А ще – вдячність.

«Торік ми проводили Bouquet Kyiv Stage в умовах пандемії та карантинних обмежень, щоб дати змогу собі та іншим відчути, що світ не зруйнований і що в ньому є речі, на які завжди можна спертися, наприклад мистецтво. Цього року ми потребуємо цієї опори ще більше, віднаходячи її в собі, у тих, хто поряд, у мистецтві. А також - у нашій єдності та вдячності всім тим, хто нас сьогодні боронить на фронті та в тилу та робить усе можливе заради життя», — розповідає ідейна натхненниця та співзасновниця Bouquet Kyiv Stage Ірина Буданська.

Організатори Bouquet Kyiv Stage – команда культурного центру Будинок Майстер Клас – пояснюють: цьогорічний фестиваль – це дяка всім нашим захисникам та захисницям. Тема війни десь зримо, а десь ледь уловимо, метафорично, ілюзорно присутня у кожній події фестивалю.

Bouquet Kyiv Stage 2

Нелі Куковальська

Фестиваль розпочався з концерту «Сестри: Тельнюк». У Софійському соборі Леся та Галина Тельнюк виконали пісні на нові тексти, в яких виразно виявилась молитовна складова. Далі у Хлібні виступили Богдана Півненко та Ганна Хмара з концертом «Присвячення», а завершував музичну програму першого дня виступ гурту Root Fruit Combo та Олі Чернишової біля «Золотих воріт».

«Формуючи музичну програму, нам йшлося про те, хто зараз є музыкантами і чому їхній вибір саме такий: позбавлятися у місті, виходити на сцену і представляти ту чи іншу музыку. Бо це вже не просто вибір чергової програми, для кожного музыканта це громадянська позиція. Зараз кожен оркестрант сприймається як соліст, зараз кожен став помітною особистістю», — пояснює співкураторка музичного напряму фестивалю Ганна Гадецька.

Щодня у трьох локаціях — Хлібні, Софійському соборі та Золотих воротах — відбуватимуться три камерні концерти. Євген Громов та Ігор Завгородній, концерт «Відбудова» Антона Дегтярьова, концерт для двох клавесинів Ольги Шадріної-Личак та її учениці Паолі Прокопенко, концерти «Київської камерати» та Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського з хоровою програмою, що скрізно проводити ідею звернення до підтримують сил, вселяють віру, дарують розраду. Джазові вечірні програми — біля Золотих воріт, серед них – концерт Nazgul Shukaeva Trio «Колискові».

«Зараз дуже загострилося відчуття шкірного моменту, особливо музичного. Зовсім змінилося сприйняття класики. Сьогодні потрібна музика, яка володіє лікувальними властивостями», — каже співкуратор музичної програми Євген Громов.

Першого дня фестивалю відкрилися три фотовиставки. «Війна» Олександра Глядєлова — документальні фото, зроблені автором у період з лютого по май у Києві, Бучі, Ірпені, Бородянці, Гостомелі, Мощуні, Чернігові, Харкові… «Заради Життя» війни. Та проект Будинку Майстер Клас «Воїни Світу – Воїни Світла. Портрети» — відео та фотопортрети іноземних легіонерів-добровольців.

Цьогорічна програма Кінобукету присвячена темі «Культура vs війна». Однойменний документальний цикл, присвячений митцям, що пішли на війну, охопили два фільми режисера Кадіма Тарасов. Це стрічки про кінооператора та фотохудожника Сергія Михальчука та актора режисера Ахтема Сеітаблаєва. Також у програмі – понад 20 короткометражних фільмів.

Цього року під відбудуться і традиційні бесіди під Ясенем, присвячені темі війни та культури.

 «Темою нашого першого Bouquet Kyiv Stage були «Звуки Міста». Навколо і всередині нас звучить не просто сукупність хвиль різних частот, а звуки Музики, з якою ми жили, раділи та переживали в нашому рідному Києві. Нині у Місті з'явилися інші звуки. Звуки болю, страждань та ненависті. Як і чому це можливо в сучасному світі, будемо говорити під 200-річним Ясенем із філософами, историками та культурологами», — розповідає співзасновник фестивалю та автор ідеї бесід під ясенем Євген Уткін.  

Bouquet Kyiv Stage

Євген Уткін

Також у програмі фестивалю – оглядові екскурсії Софійським Собором, Золотими Воротами та Будинком митрополита.

Вхід на фестиваль традиційно безкоштовний, потрібно лише сплатити вхідний квиток на територію Софія Київської чи «Золотих воріт». Також цього року обов'язковою є попередня реєстрація на всі події музичної програми. На кінопокази, бесіди під ясенем та фотовиставки реєстрація не потрібна.

Організатори наголошують, що будуть дотримані всі правила безпеки. У разі оголошення повітряної тривоги події будуть припинені до її відбою. Гостей події запросять перейти у безпечне укриття на території Софії Київської або спуститися біля метрополітен на Золотих Воротах.

Читайте також: SMALL TALK: ІЛЬЯ СТРОНГОВСЬКИЙ ТА МИКОЛА ЯБЧЕНКА ПРО КНИГУ «КОРОТКА ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЕМІНІЗМУ»

Статті на тему