UA
RU

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»

Редагувати переклад
10 листопада у культурній інституції Відня - Kunstlerhaus відкривається нова виставка українських митців «CONTRAPUNCT». Виставка українських художників присвячена непереборній волі до життя, навіть за трагічних обставин. Назва виставки символізує контрастні сенси: війна і мир, життя і смерть, а також біофілія як пристрасна любов до життя і всього живого за визначенням Еріха Фромма.
У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 1

Художниця Гера Артемова

Серед представлених митців Галина Андрусенко, Гера Артемова, Юлія Бєляєва, Микола Білоус, Оля Федорова, Марія Куліковська, Катерина Лісовенко, Ярема Малащук та Роман Хімей, Дарина Микитюк, Данило Немирівський, Євген Петров, Катерина Резніченко, Сана Шахмурадова.

Кураторкою виставки стала Яна Барінова, екс-директорка Департаменту культури КМДА, яка працює менеджеркою European Policies and Ukraine в ERSTE Foundation та директоркою з розвитку viennacontemporary.

«Живописні, відео- та інсталяційні образи демонструють надзвичайний гуманізм українців, їхню здатність залишатися людяними серед гніву та ненависті. Вона показує здатність людей вистояти серед бомб і сирен, у реаліях війни, і боротися за добро з готовністю до самопожертви. Ця виставка спрямована на кордоцентризм, філософію серця. Сприйняття таких трагічних подій набуває в душі глибоких емоцій та почуттів. Саме любов до рідних, близьких та коханих, до своєї землі та домівки, до тварин та рослин, до мистецтва змушує нас рухатися вперед. Велика любов до кожної миті життя», — зазначає кураторка проекту РІРЅР° Р'арінова

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 2

Художниця Катерина Лісовенко

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 3

Художники Ярема Малащук та Роман Хімей

За її словами, завдання експозиції — за допомогою мистецьких засобів відрефлексувати емоційну правду про війну та викликати бажання зробити свій внесок у досягнення миру в Україні, Європі та світі. Вона про волю до життя.

Виставку можна безкоштовно відвідати з 10 до 27 листопада за адресою Karlsplatz 5, 1010 Відень. 

Виставка реалізується у партнерстві зі Spilne Art Gallery та TSEKH Gallery. Spilne заснувала арт-менеджерка Наташа Ткаченко і це перша в Україні онлайн платформа, яка робить сучасне мистецтво доступним.

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 4

Художниця Юлія Бєляєва

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 5

Художниця Марія Куліковська

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 6

Художниця Дарина Микитюк

У Відні відкривають виставку українських митців «CONTRAPUNCT»-Фото 7

Художниця Сана Шахмурадова

Читайте також: СТУДЕНТІ-МУЗИКАНТИ ЗІГРАЮТЬ СОЛО З НАЦІОНАЛЬНИМ ОДЕСЬКИМ ФІЛАРМОНІЙНИМ ОРКЕСТРОМ 

Статті на тему