UA
RU

Українські Мальдіви: чому варто побувати на Кінбурнській косі

Редагувати переклад
На самому півдні України, далеко від цивілізації та промислових об'єктів, розташувався екологічно чистий курорт – Кінбурнська коса. Сьогодні ми із сервісом вигідних подорожей tripmydream розповімо вам про те, чим гарний Кінбурнський півострів і чому це чудове місце для перезавантаження та літньої відпустки в Україні.

Що таке Кінбурнська коса?

Почнемо з теорії. Швидше за все це місце відоме вам під назвою «Кінбурнська коса», але, насправді, це не коса, а півострів, який розташувався на стику Миколаївської та Херсонської області між Дніпровсько-Бузьким лиманом та Ягорлицькою затокою. Коса знаходиться у північно-західній частині Кінбурнського півострова. На території півострова проживає близько 800 осіб та є чотири селища – Геройське, Покровка, Покровське, Василівка.

Кінбурнський півострів – місце справді унікальне та екологічно чисте. Тут нерідко можна побачити дельфінів, що підпливають до берега, полях гуляють фазани, значну частину території займає ландшафтний парк, а частина коси входить до складу Чорноморського біосферного заповідника.

Українські Мальдіви: чому варто побувати на Кінбурнській косі?

Автор фото: pafnuti@ukr.net

Пляжі Кінбурнської коси підійдуть і дітям, і дорослим. Тут пологий спуск у воду, а самі пляжі надзвичайно чисті – з білим піском та черепашкою. Найцікавіше місце півострова знаходиться на заході, де зливаються Дніпро-Бузький лиман і Чорне море. Але врахуйте, купатися там категорично заборонено: хвилі, що красиво накочуються один на одного, утворюють дуже сильну течію.

Читайте також: НЕВЕРОЯТНА УКРАЇНА: 5 МІСЦЬ, ЯКІ ВАС ПОРАЗЯТЬ

Є у Кінбурнської коси лише один мінус – тут дуже багато комарів, тому обов'язково беріть із собою спрей від комах. Також варто сказати, що це місце більше підійде невибагливим мандрівникам, любителям дикого відпочинку та кемпінгів. Якщо вам першочергово важливий висококласний сервіс, то швидше за все вам не підійде відпочинок тут.

Що робити на Кінбурнській косі? 

  • Побачити рожеві озера

Пам'ятайте нещодавно ми розповідали про рожевих озерах України? Отож одне з них знаходиться саме на Кінбурнській косі – біля села Геройське. Крім нього, на території Кінбурнської коси є ще 150 солоних озер різних масштабів.

Українські Мальдіви: чому варто побувати на Кінбурнській косі?

Автор фото: wildman

  • Загоряти та купатися на безлюдних та найчистіших пляжах

Кінбурнська коса - місце не розпещене великою кількістю туристів, тому при бажанні ви легко знайдете безлюдний пляж. Завдяки відсутності водних розваг та промислових об'єктів, вода тут просто блакитна. 

  • Помилуватися на рідкісних птахів 

Знаєте, що таке бердвотчінг? Це аматорське спостереження за птахами та повноцінне хобі тисяч людей. Кінбурнська коса – ідеальне місце, аби «побердвотчити» – тут водиться близько 300 видів птахів. У 2001 році тут навіть було зафіксовано рекордну у Східній Європі кількість рожевих пеліканів.

Читайте також: 7 КРАЩИХ ПІДКАСТІВ ПРО ПОДОРОЖІ

  • Помилуватися на дикі орхідеї в природному середовищі

Біля селища Покровка розташувалося одне з найбільших у Європі місць зростання диких орхідей. Вони, до речі, належать до Червоної книги України.

  • Побачити дельфінів

Не гарантуємо, але дельфіни дійсно регулярно припливають до берегів Кінбурнської коси, тому шанси на це дуже хороші.

  • Погуляти Вольжиним лісом та Чорноморським біосферним заповідником, які входять до Реєстру ООН.
Українські Мальдіви: чому варто побувати на Кінбурнській косі?

Автор фото: oleg.bogachenko.gmail.com

Як дістатися на Кінбурнську косу? 

автобус 

Найпростіше буде доїхати автобусом з Херсона. Він прямує до Цюрупинська, потім повертає на Голу Пристань, кінцева – село Геройське. Ще один варіант – доїхати автобусом з Миколаєва чи Одеси до Очакова, а там сісти на катер до Кінбурнської коси. 

Переправа

З Очакова на Кінбурнську косу можна переправитися катером. Такі катери ходять щодня двічі на день – о 7:00 та 15:00 з причалу №333.

Автомобіль 

Скажімо одразу, їхати на Кінбурн на авто – погана ідея. Складність цього варіанта полягає в тому, що в районі села Геройське асфальт закінчується і починається ґрунтова дорога, що переходить у справжні піщані дюни. Але якщо ви не проти імпровізованого сафарі у пісках і у вас потужний позашляховик – уперед.

Головний плюс цього маршруту полягає в тому, що на авто ви легко зможете заглянути і в інші цікаві місця, яких повно в Херсонській області. Про деякі з них ми вже писали в минулій статті.

Статті на тему