У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть». Головними експонатами стануть предмети жіночого та дитячого модного одягу кінця XVIII – початку XX століть.

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 1

Сьогодні у Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть». Відвідувачі побачать колекцію жіночого та дитячого модного одягу кінця XVIII – початку XX століть. Це автентичні костюми, аксесуари та предмети побуту 1770-х – 1920-х років. Також відвідувачі дізнаються, як змінювались мода і суспільство впродовж більш ніж ста років. 

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 2

«А змінилося насправді багато! Чи знали ви, наприклад, що хлопчики до 6 років могли носити спідниці та плаття, а дівчаток ледь не від народження одягали у тісні корсети? Чому так часто маленькі леді змушені були лише спостерігати за іграми своїх братів? Або, скажімо, що б ви подумали про брошку, зроблену з волосся померлої людини? Тож ми запрошуємо вас зазирнути у щоденне життя вищих верств міського населення Європи, поглянути на втрачений світ доби творення модерності в переддень глобальних потрясінь ХХ століття», — розповідають організатори.

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 3

Експозицію підготували Музей історії міста Києва разом з Музеєм історії моди Марини Іванової. Колекція Музею історії моди внесена до Книги Рекордів як найбільша колекція оригінальних антикварних костюмів в Україні. Виставку «Мереживо часу: світська мода на зламі століть» можна побачити у Музеї окупації Києва за адресою вул. Дениса Антіпова, 49/1. Вона триватиме до 31 грудня 2024 року. 

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 4

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 5

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 6

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 7

У Києві відкривається виставка «Мереживо часу: світська мода на зламі століть»-Фото 8

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Музей історії міста Києва 

Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА «СКАРБИ КРИМУ. ПОВЕРНЕННЯ»

Статті на тему