У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»

У Скарбниці Національного музею історії України відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення». Відвідувачі побачать колекцію скіфського золота, яка минулої осені повернулася в Україну з Нідерландів.

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 1

Сьогодні у Скарбниці Національного музею історії України відбулось урочисте відкриття виставкового проєкту «Скарби Криму. Повернення». На виставці демонструється колекція скіфського золота, яка була повернута до України з Нідерландів. Наразі це — постійна експозиція. Вона триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.  

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 2

Нагадаємо, що у червні 2023 року Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення в Україну 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Виставка проходила в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по серпень 2014 року. На ній були представлені експонати з колекцій Національного музею історії України. А також з чотирьох музеїв Криму. Це Національний заповідник «Херсонес Таврійський», Центральний музей Тавриди, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Керченський історико-археологічний заповідник. У колекції — давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі. Усі вони були знайдені впродовж 19–21 ст. під час археологічних досліджень Криму. Минулої осені колекція скіфського золота повернулась в Україну. 

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 3

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 4

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 5

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 6

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 7

У Києві відкрилась виставка «Скарби Криму. Повернення»-Фото 8

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: РОСІЯ ЗНИЩИЛА АНТИЧНИЙ ХЕРСОНЕС

Статьи по теме