UA
RU

Скіфське золото експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Колекція скіфського золота, яка була повернута до України з Нідерландів, експонуватиметься у Києві до деокупації Криму. 

Скіфське золото експонуватиметься у Києві до деокупації Криму-Фото 1

5 липня в Скарбниці Національного музею історії України розпочне роботу виставковий проєкт «Скарби Криму. Повернення». Відвідувачі побачать колекцію скіфського золота, повернуту до України з Нідерландів. Експозиція триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.  

Нагадаємо, що у червні 2023 року Верховний суд Нідерландів підтвердив рішення судів попередніх інстанцій про повернення в Україну 565 предметів з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря». Виставка проходила в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по серпень 2014 року. Там були представлені експонати з колекцій Національного музею історії України. А також з чотирьох музеїв Криму. Це Національний заповідник «Херсонес Таврійський», Центральний музей Тавриди, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Керченський історико-археологічний заповідник. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі. Усі вони були знайдені впродовж 19–21 ст. під час археологічних досліджень Криму. 

Через окупацію Криму росією цінності не повернули на територію, не підконтрольну українській владі. Судові баталії тривали майже десять років тривали судові баталії. Минулої осені скіфське золото повернулося в Україну

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ЗНАЙШЛИ КАРТИНУ ЯНА ЛІНСЕНА, ВИКРАДЕНУ З МУЗЕЮ В НІДЕРЛАНДАХ

Статьи по теме