UA
RU

Відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордана»

Редагувати переклад

У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордана». На експозиції демонструється найяскравіший цикл зимових свят українців. 

Відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордану»-Фото 1

У Музеї історії міста Києва відкрилася виставки «Українська зима: від Романа до Йордана». Виставка демонструє найяскравіший цикл зимових свят українців. За новоюліанським календарем він розпочинається на Романа (18 листопада) та закінчується на Водохреща (6 січня).

Відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордану»-Фото 2

Експозиція охоплює дві зали. Вона умовно поділена на зони різних свят. У першій залі представлени експонати з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Зокрема, картини Василя Непийпива, рушники, керамічні іграшки. А також витинанки та різдвяні листівки з фондів Музею Києва.

Відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордану»-Фото 3

Тут можна побачити символи різдвяно-новорічного періоду: колядницькі зірки, «павуки», дідухи та ляльки. Також тут представлена велика різдвяна шопка з фігурами Йосипа, Марії, Ісуса та солом’яний вертеп.

Відкрилася виставка «Українська зима: від Романа до Йордану»-Фото 4

В залі, присвяченій традиціям передріздвяних свят, можна побачити святковий інтер’єр хати. Організатори відтворили святковий стіл з керамічним посудом для 12-ти обрядових страв. Тут також розповідається про новорічні традиції. Зокрема про те, як випікали печиво «миколайчики» і робили різдвяні прикраси. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА «КИЇВСЬКА ЯЛИНКА ВІД XIX СТОЛІТТЯ — ДО СЬОГОДЕННЯ»

Статті на тему