UA
RU

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють у сьогоднішніх реаліях

Редагувати переклад

Негативні думки та емоції можуть переповнювати вас сьогодні, але не варто забувати, що позитивне мислення – ключ до успіху у всіх аспектах нашої життя.

Позитивно мислити в наш час не так вже й просто, тим більше, що ми 24/7 мониторимо новини та намагаємось самостійно аналізувати ситуацію, що склалася. І, швидше за все, у вашій голові роиться безліч негативних думок. Як від них позбутися та почати концентруватися на позитиві – читайте у нашому матеріалі.

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють у сьогоднішніх реаліях-Фото 1

Ми на собі перевірили всі ці методи і хочемо вас запевнити, що вони справді працюють.

Зосередьтеся на хорошому

Згодні, наразі це надзвичайно важко, дивлячись на те, який новинний потік ми постійно отримуємо. Але спробуйте згадати щось приємне чи помрійте про щось хороше, хоча б ненадовго. Подивіться на ситуацію під іншим кутом: наприклад, зараз ви маєте можливість ближче познайомитися зі своїми сусідами чи відкрили в собі нові навички. Також представте як ви нарешті зустрічаєтеся зі своїми рідними, якщо зараз знаходитесь у розлуці з ними.

Практикуйте вдячність

Відомо, що практика вдячності зменшує стрес, підвищує самооцінку та сприяє стійкості навіть у дуже важкі години. Подумайте про людей, моменти чи речі, які приносять вам якийсь комфорт чи счастье, і намагайтеся висловлювати свою вдячність хоча б раз на день. Це може бути дяка знайомій людині за підтримку, сусіду за допомогу, якої ви наразі потребуєте. Дякуйте кожен день і переконаєтеся, що позитивне мислення, все ж таки, перемагає негативне.

Ведіть щоденник дяки

Щодня занотовуйте свої почуття, особливо почуття вдячності. Пропишіть детально за що ви вдячні і кому – це допоможе підняти рівень вашого оптимізму та відчуття спокою. Ви можете вести такий щоденник щодня, а можете ситуативно записувати речі, за які ви вдячні. Також можна зображати свої емоції через малюнки.

Дозволяйте собі жартувати

Дослідження показали, що сміх знижує стреси, тривожність та депресію. Це також покращує навички подолання негативного мислення, підвищує настрій та самооцінку. Будьте відкритими до гумору в будь-яких ситуаціях, особливо у важких і дозвольте собі сміятися. Це миттєво покращує настрій і робить речі не такими складними. Навіть якщо вам зовсім не хочеться сміятися, все одно, спробуйте змусити собі хоча б трохи повеселитися, тим самим ви зможете покращити настрій і зменшити стресс.

Як почати думати позитивно: 6 способів, які працюють у сьогоднішніх реаліях-Фото 2

Проводьте годину з позитивними людьми

Намагайтесь знаходити собі друзів або просто співрозмовників, які наповнені оптимізмом та гарним настроєм, незважаючи ні на що. Повірте нам, такі точно знайдуться, де б ви не були! 

Позитивна людина має протилежний вплив на інших. Дослідження кажуть, що спілкування з позитивними людьми покращує самооцінку та підвищує ваші шанси на досягнення цілей. Оточіть собі людьми, які піднімуть вас морально і допоможуть побачити світлий бік. 

Читайте також: Як швидко позбутися панічної атаки: 5 чинних порад

Практикуйте позитивний саморозмову 

Ми схильні бути суворими до себе і бути найгіршими критиками. Згодом це може спричинити негативну думку про себе, якої важко позбутися. Щоб зупинити це, вам потрібно пам'ятати про голос у своїй голові та відповідати позитивними повідомленнями, також відомими як позитивна саморозмова. 

Останній день показують, що навіть незначна зміна способу розмови з собою може вплинути на вашу здатність регулювати свої почуття, думки та поведінку під час стресу. Ось приклад позитивного саморозмову: замість того, щоб думати «Я справді зіпсував це», спробуйте «Я спробую це ще раз по-іншому». 

Статті на тему