Edit page title 5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та їжу
Edit meta description Присвячується тим, для кого їжа – більше, ніж паливо для організму. Світ кулінарії – багатозначний та дивовижний. Складно уявити, що&hellip

Close edit interface
UA
RU

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та їжу

Редагувати переклад
Присвячується тим, для кого їжа – більше, ніж паливо для організму. 

Світ кулінарії - багатозначний і дивовижний. Складно уявити, що зі звичними інгредієнтами можна робити такі неймовірні речі, улюблені страви мають довгу і хитромудру історію, а люди здатні перетворювати стандартний набір продукт на справжні шедеври кулінарного мистецтва. 

Ентоні Бурден: Невідомі частини

(Anthony Bourdain: Parts Unknown)

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та еде-Фото 1

Сумно, що після смерті відомого шеф-кухаряі мандрівника Ентоні Бурдена нам більше не вдасться насолодитись шоу у тому вигляді, в якому ми до нього звикли, зате ми все ще можемо дивитися та переглядати старі випуски. І чекати на рішення від керівництва Netflix, яке продумує, як повернути програму на телебачення, не виходячи за рамки формату, але вже з новим ведучим. І їхній головний біль виправданий: «Невідомі частини» отримали десять статуеток на прайм-тайм премії Еммі. Безстрашний Ентоні Бурден об'їздив півсвіту, показав нам кулінарну культуру безлічі національностей та познайомив із найцікавішими людьми. Дивитись однозначно варто!

Читайте також: ЇЖА Й МОЗОК: НЕСПОДІВАНІ ФАКТИ, ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЛИ

Сіль, жир, кислота, тепло

(Salt, Fat, Acid, Heat)

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та еде-Фото 2

Документальний серіал заснував на книзі Самін Носрат під назвою «Сіль, жир, кислота, тепло», яка отримала безліч нагород. Колумніст The New York Times та головна героїня програми — Самін — дивиться на їжу не так, як ми з вами, а з урахуванням основних аспектів, які вона називає «чотирма основними напрямками кулінарії». На її думку саме ці чотири елементи можуть перетворити страву на твір або сміття. Разом з Носрат ми подорожуємо світом і дізнаємося про їжу багато нового та несподіваного. Харизма ведучої додає до інформативного шоу плюс сто очок. 

У голові шефа

(The Mind of a Chef)

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та еде-Фото 3

Цей серіал є чимось подібним до симбіозу двох інших кулінарних документальних програм — «Від шефа» та «Жахливо смачно». Кожного сезону творці фокусуються на конкретній особистості або парі особистостей зі світу кулінарії, які під час епізодів демонструють глядачеві свою філософію приготування їжі. Серіал «У голові шефа» торкається багатьох важливих аспектів кулінарного мистецтва, включаючи історію, науку та подорожі. Не кожен може протриматися до кінця серії, не побігши до холодильника за підкріпленням. 

Читайте також: ПСИХОЛОГІЯ ГОЛОДА: ШІСТЬ ПРИЧИН, ЧОМУ МИ ПЕРЕЇДАЄМО

Від шефа

(Chef's Table)

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та еде-Фото 4

Якщо документальні фільми про їжу вам не новинка, тоді ви повинні знати режисера Девіда Гелба, який зняв культовий «Мрії Дзиро про суші». Гелб називає "Від шефа" свого роду продовженням першої картини. За серію, тривалістю в одну годину, ми поринаємо в життя одного з найталановитіших шеф-кухарів у світі, щоб побачити, як і чим він живе. Перед нами портрети людей, охоплених пристрастю до приготування їжі, але з непростою долею та непереборним бажанням до вдосконалення. 

Жахливо смачно

(Ugly Delicious)

5 документальних фільмів про кулінарії, кухарів та еде-Фото 5

У цьому шоу головний герой – шеф-кухар та ресторатор Девід Чанг. Його талант і здібності до приготування їжі гідно оцінені, але самому Девіду чогось не вистачає. З метою знайти це «щось» він вирушає у кругосвітню подорож. У ході передачі він намагається розкрити секрети незвичайних смаків та дізнатися більше про національну кухню різних народностей. Чанг вірить, що їжа - це універсальна мова, яка здатна об'єднати абсолютно різних людей. Страва під назвою «Жахливо смачно» складається з гумору, пригод, смачної їжі та неймовірної особистості Девіда Чана. 

Статті на тему