UA
RU

Ганна Мачух, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю

Редагувати переклад
Ганна Мачух, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн-ресурсу DzygaMDB відповіла на традиційні запитання рубрики Marie Claire.

Анна Мачух ОМКФ директорка

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

Ми живемо в години, коли практично не залишилося табу. У соцмережах на кожну новину практично миттєво з'являється безліч довгих постів із аналітикою та шквал коментарів. Сьогодні публічно ділятися таким особистим, про що попередні покоління навіть не думали вголос. Добре це чи погано - розсудити годину. Завдяки свободі слова суспільство змінюється, стає більш демократичним та гуманістичним, але є й інші наслідки – необдумані слова, які сьогодні миттєво розлітаються, інколи руйнують життя. Я особисто дотримуюсь правил мовчати там, де я не є експертом, у питаннях та ситуаціях, які я не прожила на особистому досвіді. Про що точно не варто мовчати – про насилля, несправедливість та жорстокість.

Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Для мене найближчі люди, це якраз ті, з ким можна просто помовчати. Якщо паузі у розмові викликають дискомфорт – це не моя людина. У мене досить активна соціальна життя і найкращий відпочинок там, де можна на якусь годину відключити процес мислення і побути в тиші.

Коли ви востаннє себе хвалили, а за що сварили?

Я сама собі найсуворіший критик, рідко буваю на 100% задоволена результатом. Останнім часом почала собі хвалити за те, що простіше дивлюся на ситуації, які не можу змінити.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Для мене найкрасивіші речі завжди є частиною природи, де не так відчувається вплив людини – хвилі океану, туман над горами, дикий ліс. Цивілізація нас усіх загнала у певні рамки, лише в таких місцях з'являється повне відчуття свободи.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Я захоплююся людьми, які мають талант до музики та співу. Сьогодні є безліч шкіл, які цьому навчають, але мені здається, що з такими талантами все ж таки потрібно народитися. Є люди, у яких настільки мелодійні голоси та відчуття ритму, що хочеться їх слухати годинами і абсолютно не важливо про що йдеться.

Якби ви могли залишити тільки один спогад, що б це було?

Наші спогади – це ми самі. Говорять, люди не змінюються, але я все ж таки вважаю, що змінюються, і саме те, що ми пережили в минулому, формує нашу особистість. Я б точно не хотіла відмовлятися від жодного зі своїх спогадів, навіть якщо вони для мене неприємні.

Ганна Мачух ОМКФ

Читайте також: ЗОЛОТИЙ ГЛОБУС, BAFTA І ОСКАР: ЯК ЗМІНЯТИСЯ КІНОПРЕМІЇ У 2021 РОЦІ

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Я б не розділяла чоловіків та жінок, загальнолюдські моральні норми, однакові для всіх. Що точно не личити людям, то це схильність до насильства, лицемірства та маніпуляцій, які шкодять іншим. Що прикрашає – це щирість, відповідальність перед собою та тими, за кого ви цю відповідальність несете.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Мабуть, залежить від ситуації. Інколи келих легкого вина, а іноді і склянку міцного віскі.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

У нас із мамою завжди були стосунки, які будувалися на довірі, тому я дослухалася до її порад, а вона до моїх. А жалкувати про щось взагалі не варто – треба робити висновки та жити далі.

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Привабливість не в зовнішності, а в тій внутрішній красі, що будується на зовсім інших принципах, ніж риси обличчя чи окресли телосування. Так повелося, що найвідоміші визнані красені найчастіше актори, а гарний актор своєю грою може переконати будь у чому. Згадайте Венсана Касселя – в одних фільмах він виглядає як мрія кожної жінки, а в інших – не дай боже з таким зустрітися на темній вулиці!

Чим пахне щастя?

На щастя пахне спогадами та асоціаціями – випічкою, яку тобі готували в детстві, морем, біля якого завжди добре, ледь вловимим ароматом парфумів близького людини та ще десятками запахів, які нагадують про найкращі моменти життя.

Фото надані прес-службою

Читайте також: СНІ ПРО ЩО БІЛЬШЕ: ЯК УКРАЇНСЬКІ МУЗИКАНТИ ПІДКОРЮЮТЬ ЗАКОРДОННИЙ РАДІОЕФІР

Статті на тему