Як це пов’язано?
Вчені провели дослідження, де розглядали вплив кофеїну на пацієнтів із генералізованим тривожним розладом (ГТР) у порівнянні зі здоровими суб’єктами та виявили,
Пацієнти з ГТР аномально чутливі до кофеїну.
Цей зв’язок між кофеїном і тривогою неочевидний, тому що ми тимчасово почуваємося добре після споживання, і ми відчуваємо тривожні наслідки лише через кілька годин.
Особливість кофеїну полягає у підвищеній мобільності. Молекула кофеїну настільки мала, що добирається до мозку всього за 20 хвилин, легко проходячи гематоенцефалічний бар’єр. Як тільки молекула виявляється в мозку, вона блокує поглинання аденозину – нейромедіатор, сигналізує мозку про стан сонливості. Плюс, кофеїн стимулює центральну нервову систему, трохи підвищує тиск.
Той факт, що кофеїн пов’язаний з панічними атаками, довів експеримент. Виявилося, 52% людей стикалися з панічними атаками або тривожністю після вживання кави й кофеїну. При цьому така ж реакція спостерігалася у 41% родичів першої черги. А до цього панічні атаки у людей ніколи не траплялися. В окремих випадках кофеїн викликав і галюцинації. Це так працювало поєднання кофеїну і високого рівня стресу.
Кофеїн міститься не тільки в каві. Він також є в чорному та зеленому чаї, газованій воді, енергетичних напоях, тому щоб виключити кофеїн, вам також потрібно виключити ці напої.
До речі, відмова від кофеїну дає повноцінний синдром відміни. Він виявляється у головних болях, м’язових болях, втомі, апатії та депресії.
Тому якщо ви страждаєте від тривожних розладів і при цьому залежні від кави, варто скорочувати кількість поступово.
Якщо ви не готові назавжди відмовитися від кофеїну, то принаймні спробуйте виключити його протягом 60 днів і відстежте рівень своєї тривожності протягом цього періоду, щоб відзначати будь-які відмінності.
Рекомендації:
Photo by ModCatShop on Unsplash
Інформація: https://t.me/psy_support
Читайте також: ПЕКЛО ІНТРОВЕРТА ПІД ЧАС ВІЙНИ: ЧОМУ СКЛАДНО ЖИТИ З ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ ЛЮДЕЙ В НЕВЕЛИКОМУ ПРИМІЩЕННІ