UA
  RU

  Читомо оголошує open-call для проекту «Ще один день: щоденники війни»

  Редагувати переклад
  Читомо збирає щоденникові проекти для онлайнової виставки «Ще один день: щоденники війни», що буде реалізована в межах програми #ZMINA_2_0  фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу*.

  Ще один день: щоденники війни

  «Наразі всі українці намагаються прожити, протриматися ще один день. Щодня ми відраховуємо ще один день від 24 лютого – години, коли наша реальність катастрофічно змінилася. Горизонт планувань звівся теж до одного дня, багато українців живуть, не плануючи нічого наперед, плекаючи лише одну мрію, до якої ми ближчі сьогодні ще на один день», – пояснює ідею проекту редакція.

  Читомо вважає, що саме щоденники з послідовною фіксацією досвідів, образів, подій, які ведуться з 24 лютого, відображають сьогоднішній стан багатьох українців, і цей досвід важливо зафіксувати і показати.

  Редакція очікує на різноманітні щоденники в електронному вигляді: копії записів у друкованому чи електронному блокнотах, скетчі, плакати, ілюстрації, вірші, есеї, шкіци, комікси, графіті, відео, анімація, фото etc.

  Важливі досвіди і тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, і громадянського населення, волонтерів, учасників територіальної оборони, як вимушено переміщених осіб, так і тих, хто не виїздив з території України чи опинився в умовах тимчасової окупації тощо, – для фіксації і показу різноманіття свідчень війни.

  Подати щоденники можна за ПОСИЛАННЯ. Подати можна як власний щоденник, так і щоденник іншого авторства (із зазначенням ПІБ або псевдоніму). Критерії оцінювання: цілісність, послідовність викладу, маркування часу, присутність воєнного контексту. Читко дбатиме про висвітлення різноманітності форматів щоденників і зображених регіонів.

  Прийом триватиме до 20 серпня. Оголошення результатів: 30 серпня.

  За результатами open-call Читомо планує обрати 17 щоденникових проектів. Ще 17 відбере кураторська група, до складу якої увійдуть члени редакції та запрошені спеціалісти.

  Результати як open-call, так і кураторського відбору будуть вміщені в електронному вигляді, на спецпроекті «Ще один день: щоденники війни» - онлайновій виставці на сайті Читомо. Дату початку виставки редакція повідомити після підбиття підсумків open-call.

  «Цим проектом ми хочемо не лише зібрати різні досвіди (у своєрідний міні архів), а й відстежити, як практика ведення щоденника може бути терапевтичною і як їх перегляд може змінювати горизонти емпатії. Як ми читаємо досвід інших? Яким чином вибудовуємо довіру до свідчень інших? Ці питання ми хочемо розкривати в поданні результатів відбору, і з цими питаннями будемо давати раду при розгляді щоденників», - розповідає редактор спецпроектів Вікторія Фещук.

  *Зміст проекту є виключною відповідальністю медіа Читомо і не обов'язково відбиває позицію Європейського Союзу.

  Читайте також: SMALL TALK: ІЛЬЯ СТРОНГОВСЬКИЙ ТА МИКОЛА ЯБЧЕНКА ПРО КНИГУ «КОРОТКА ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЕМІНІЗМУ»

  Статті на тему