Постійне відчуття тривоги не покидає вас? Ми знаємо, як вам допомогти.
Якщо ви постійно боретеся з тривогою, і вона починає захоплювати ваше життя, будьте певні, що є кілька способів впоратися з цими почуттями, використовуючи методи когнітивно-поведінкової терапії. Ми вибрали 7 ефективних способів, які допоможуть упоратися із цим неприємним відчуттям.
Більшість із нас дуже зайняте життя. Сучасна повсякденність приносить багато навантажень і завдань, які ми повинні врівноважувати кожен день, і залишається зовсім мало часу на відновлення. Зробіть тайм-аут і відкладіть свою роботу на потім це дасть можливість розслабитися і заспокоїти нервову систему. Тайм-аут може виглядати по-різному: прогулянка на свіжому повітрі, читання улюбленої книги, релакс у ванні чи прослуховування музики.
Коли ми добре відпочили, ми маємо більше ресурсів для вирішення життєвих проблем, включаючи почуття тривоги. Це також дає нашій нервовій системі шанс заспокоїтись і відновитись, що допомагає відчувати себе менш занепокоєними.
Читайте також: ЯК РОЗІЗНАТИ ДЕПРЕСІЮ: ОСНОВНІ СИМПТОМИ І 5 СПОСОБІВ ЇХ ЛІКУВАННЯ
Вправи на розслаблення можуть допомогти зменшити психічні та фізичні симптоми тривоги. Вони працюють найкраще, коли практикуються регулярно, навіть коли ви не відчуваєте занепокоєння.
Вправи на розслаблення включають візуалізацію, наприклад, уявлення себе у спокійній обстановці. Також йога, медитація та масаж можуть допомогти розуму та тілу розслабитися та впоратися з симптомами тривоги.
Коли ми турбуємося, наше дихання стає швидшим, що створює в організмі дефіцит кисню та вуглекислого газу. Це може посилати мозку повідомлення у тому, що є загроза, і тому виникає почуття тривоги. Потрібно допомогти організму заспокоїтися та отримати ту дозу кисню, яка потрібна. Наприклад, надихніть на рахунок 3, утримуйте на рахунок 4 і видихніть через рот на рахунок 5.
Якщо ви відчуваєте хронічну або часту тривогу, ваше тіло виробляє велику кількість адреналіну, що може змусити вас відчувати тривогу і посилати мозку повідомлення про те, що є чого побоюватися. Спорт може допомогти витратити цей адреналін, а також виробляє хімічні речовини в мозку, які позитивно впливають на настрій та допомагають краще почуватися.
Читайте також: СЕКРЕТИ ПЛАНУВАННЯ УСПІШНИХ ЖІНОК
Промовлення того, що вас непокоїть, допоможе вам розслабитися. Поділитися тим, що ви відчуваєте, може допомогти глянути на свої проблеми з нової точки зору. Ви також можете виявити, що інші стикалися з подібними проблемами.
Якщо ви не хочете ні з ким розмовляти, тоді запис ваших думок та почуттів у щоденнику може допомогти. Це дасть новий погляд на те, що ви переживаєте.
Фото: unsplash.com