UA
RU

Сьогодні в Україні відзначають День Європи

Сьогодні в Україні відзначається День Європи. Минулого року Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження свята. 

Сьогодні в Україні відзначають День Європи-Фото 1

9 травня в Україні спільно з державами Європейського Союзу відзначають День Європи. 8 травня 2023 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про запровадження свята. День Європи в Україні було установлено, «усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань».

«Наша Європа — це добровільне єднання націй, спільнот і мільйонів дуже різних людей, єднання цінностей. І в цьому — справжня європейська сила. Усі разом ми маємо й далі примножувати цю силу, дбаючи про захист життя і спільних цінностей на нашому континенті. Робити все, щоб передати дітям у спадок усю нашу Європу. Мирну, об’єднану. Ту, у якій справді хочеться жити і яку не зламати ані Гітлеру, ані Путіну. Вони здатні вкрасти у Європи роки миру, але не нашу спільну долю — долю тих, хто перемагає зло, захищає життя та цінує мир», — зазначив Володимир Зеленський у привітанні. 

Нагадаємо, що вчора в Україні вперше відзначали День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Минулого року Верховна Рада прийняла закон, який встановлював 8 травня як державне свято. Саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини. Тож перемогу над нацизмом весь світ відзначає 8 травня.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Christian Lue / Unsplash

Читайте також: РІЗДВО ХРИСТОВЕ, ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ, ДЕНЬ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ: НОВІ ОФІЦІЙНІ ДАТИ

Статті на тему