UA
RU

Сьогодні — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Редагувати переклад

8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Сьогодні в Україні вперше відзначають цей день як державне свято. 

Сьогодні — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні-Фото 1

Сьогодні в Україні вперше відзначають 8 травня, як державне свято — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Минулого року Верховна Рада прийняла закон, який встановлював 8 травня як День пам’яті та перемоги. В цей день Україна разом зі світом відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. 

8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Володимир Зеленський записав звернення у селі Ягідне на Чернігівщині. Тут у березні 2022 року під час окупації російські загарбники утримували всіх жителів села у шкільному підвалі.

«80 років тому мільйони українців боролися, аби нацизм програв назавжди. Але сьогодні українці знову протидіють злу, яке відродилося, прийшло знову, хоче знищити нас знову. Армія нелюда, який убиває, катує, стирає з лиця землі мирні міста й села. Зло, ім’я якого – російський фашизм. Скорочено — рф», — сказав Володимир Зеленський.

Сьогодні — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні-Фото 2

Майже місяць 350 дорослих і дітей були без їжі, води та ліків. На кожну людину приходилося менш ніж квадратний метр. Людям доводилося спати сидячи чи стоячи. Виходили на вулицю лише раз. Їли по 200 грамів юшки на день. Чоловіків на морозі роздягали догола, аби знайти українські татуювання. За час окупації у підвалі померли 10 заручників, яких російські кати заборонили хоронити. Ще 17 людей вони вбили. Наймолодшому заручнику окупантів було півтора місяця, найстаршому — 93 роки.

Сьогодні — День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні-Фото 3

«У будь-якому куточку світу це називають одним словом: нацизм. Якщо це не нацизм, то що тоді? І всі на Землі знають історію й пам’ятають, як боротися з нацизмом. Коли людство об’єднується, протидіє Гітлеру, а не купує в нього нафту й не приходить до нього на інавгурацію. Ягідне, що пережило пекло рф, — лише один приклад. Одне село, але воно відображає всю суть путінського бачення світу», — сказав у зверненні Володимир Зеленський. 

Село Ягідне звільнили від російських окупантів 30 березня 2022 року. Це звільнення стало символом того, що історія повторюється. Кожен, хто прийшов нищити українців, врешті-решт тікатиме з української землі. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: МКІП, Офіс Генерального прокурора

Статьи по теме