UA
RU

Альберт Цукренко з «Хамерман Знищує Віруси»: топ-5 українських пісень класичної естраді, які варто знати

Редагувати переклад
18 вересня в АРСЕНАЛ XXII гурт ХЗВ та мистецька агенція «На часі» презентує спільний виступ EL Кравчука — одного з головних персонажів поп-музыки 1990-х та знакового гурту «Хамерман Знищує Віруси», відомих своїми унікальними сценічними образами, жодна з яких не повторюється двічі. Напередодні події ми попросили Альберта Цукренка, музыканта з «Хамерман Знищує Віруси», журналіста та арт-хулігана назвати свій топ-5 українських естрадних пісень, які на його думку залишилися поза увагою і цю прикрість варто було б виправити.
Альберт Цукренко з Хамерман Знищує Віруси: топ-5 українських пісень класичної естраді, які варто знати-Фото 1

Фото: Євген Білоусов

«Мамина світлиця» - Василь Зінкевич, 1981

Навіть якщо естетика і символіка цієї пісні тобі не близька, бо у твоєму батьківському / материнському домі не було світлиці, тобі це може зворушити: світло дитячого погляду на світ тут передано ідеально. Це звук дитинства – принаймні мого так точно. Синтезатори в моїй ранній дитинстві звучали ось так, і я всю свою життя намагаюся відтворити ці звуки (безуспішно, ха, ха, ха).

«Рідний край» - Софія Ротару, 1979

Є “вусатий фанк”, а є безусий. Бо у Софії Ротару не було вусів. Ну хіба що легенький і непомітний темний пушок — вона ж за всіма параметрами південна жінка. 

«На щастя, частку» — Василь Зінкевич, 1987

Це одна з тих пісень, які ненавидиш, поки ти юний сноб. Але прийде година, юначе, і ти разом зі своїми сивими пузатими друзями співатимеш її, розмазуючи сльози та соплі по вусах, ха, ха, ха.

«Минає день, минає ніч» - Микола Мозговий, 1984

Оце вже справжня росла драма — велика і важка, як сам автор і виконавець цієї пісні Микола Мозговий. За драму, крім вокалу, відповідає залізобетонна ритм-секція, а за фрустрацію — нудотно-прозорий звук клавіш, що гарантовано заганяє в екзистенційну тугу будь-кого з покоління, яке становилося на ноги у 90-ті. 

«Баллада про мальви» - Володимир Івасюк, 1977

А тут зовсім не до жартів. Пісня-Колискова для матері, яка втратила сина на війні. Це про те, що переживають тисячі матерів в Україні просто зараз. І це геніально. 

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ НАЙКРАЩЕ ЗРОЗУМІТИ УКРАЇНУ

Статті на тему