UA
RU

Що робити у разі підозри на COVID-19: поради МОЗ

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало поради, що робити у разі підозри на COVID-19, які симптоми мають насторожити і чи потрібна у такому разі самоізоляція. 

Що робити в разі підозри на COVID-19: поради МОЗ-Фото 1

Влітку в Україні було скасовано карантин, спричинений COVID-19. Згідно із заявою ВООЗ, пандемія COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. Проте вірус нікуди не зник. МОЗ нагадує правила поведінки у разі підозри на коронавірус. 

Симптоми COVID-19

Симптомами COVID-19 є температура, слабкість, ломота у мʼязах, втрата смаку або нюху, поява сухого кашлю, задишка. За перших симптомів рекомендовано одразу звертатися до сімейного лікаря або до найближчого медичного закладу, де можна отримати направлення на тестування.

Тестування на COVID-19

Право на безоплатне тестування має кожен громадянин України. Наразі доступні два типи тестів на COVID-19:

  • ПЛР-тест найбільш чутливий в період між 7 і 14 днями після інфікування. Для дослідження береться мазок із носа і ротоглотки.
  • Швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Його використовують на ранніх стадіях захворювання. Перевагою цього тесту є швидке та легке виконання. Результат буде готовий за 15–30 хвилин.

ПЛР-тестування на COVID-19 обов’язково призначається людям із підозрою на COVID-19, з ознаками інших ГРВІ, з ознаками вірусної пневмонії. А також пацієнтам з позагоспітальною пневмонією і контактним особам у разі появи симптомів, які не виключають COVID-19.

Першим трьом категоріям ПЛР-тестування призначають за умови, що їм не проводили скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Направлення на безоплатне тестування має надати сімейний лікар або лікар із найближчого медичного закладу.

Самоізоляція при COVID-19

Самоізоляцію можна завершувати за відсутності симптомів через 5 днів з дати їхньої появи або з дати позитивного результату тестування. У разі погіршення стану, зверніться до свого лікаря. Якщо потребуєте невідкладної допомоги, викликайте «швидку». Наразі на стаціонарне лікування направляють пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих. Рішення про госпіталізацію ухвалює лікар на основі проведеного обстеження.

Вакцинація проти COVID-19

Щеплення проти COVID-19 безоплатні для кожного українця. В Україні доступні вакцини трьох виробників. Це Janssen від Johnson&Johnson, Comirnaty від Pfizer, CoronaVac від Sinovac Biotech. Також доступна вакцина проти COVID-19 Comirnaty для дітей з 5-річного віку.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Fusion Medical Animation / Unsplash

Читайте також: НОВИЙ ШТАМ КОРОНАВІРУСУ «ЕРІС»: ЯКІ СИМПТОМИ І ЯК ЗАХИСТИТИСЯ

Статті на тему