UA
RU

День захисту дітей: в Україні відкрили Центр захисту прав дитини і представили план Bring Kids Back UA

Редагувати переклад

До Дня захисту дітей в Україні відкрився Центр захисту прав дитини. А також представлено план повернення незаконно депортованих росією дітей Bring Kids Back UA.

День захисту дітей: Центр захисту прав дитини та план Bring Kids Back UA

Центр захисту прав дитини протидіятиме злочинам росії проти українських дітей. Заклад працюватиме за моделлю «Барнахус» (Barnahus). Це центр для дітей, які стали жертвами злочинів чи були їхніми свідками. Тут відповідні фахівці можуть отримати інформацію від дітей та їхніх родин, провести медичне обстеження, зокрема з криміналістичною метою. А діти — отримати необхідну терапевтичну допомогу.

День захисту дітей: Центр захисту прав дитини та план Bring Kids Back UA

Центр стане штабом порятунку та захисту діточок. На його базі розпочато план Bring Kids Back UA. Президент Володимир Зеленський розповів про план на конференції з нагоди Міжнародного дня захисту дітей:

«Це детальний і покроковий план дій – затверджений план дій, – що передбачає повернення депортованих росією дітей, їхню реінтеграцію, соціалізацію, гуманітарну допомогу, дуже важливу психологічну підтримку, втілення сучасних освітніх ініціатив, роботу з фіксації всіх скоєних проти наших дітей злочинів та обов’язково – притягнення до відповідальності за них, розвиток сімейних форм виховання та ще низку дій для забезпечення кожного права кожної нашої української дитини». 

День захисту дітей: Центр захисту прав дитини та план Bring Kids Back UA

Починаючи з 24 лютого 2022 року станом на 30 травня 2023 року в Україні загинуло 483 дитини та 989 зазнали поранень. 19 484 дитини депортовані до росії чи республіки білорусь або примусово переміщені на тимчасово окуповані території України, включно з Кримом. Це неповний перелік, оскільки немає інформації з українських тимчасово окупованих територій. Наразі вдалося повернути 371 дитину. 

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф. Після видачі ордера на арешт Путіна і Львову-Бєлову зобов’язані заарештувати в кожній з 123 країн-учасниць Римського статуту.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: ЯК РОСІЯ ВИКРАДАЄ ДІТЕЙ З УКРАЇНИ. РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ