UA
RU

Емоційна втома від очікування перемоги на війні

Редагувати переклад

Коли ми чогось довго чекаємо, накопичується почуття емоційної втоми, з'являється роздратування, злість та образа на відсутність позитивного результату. 

Психологіня-практик Ольга Котляр дає поради, як перестати жити в емоційній втомі.

Емоційна втома від очікування перемоги на війні-Фото 1

Як знайти стабілізацію, на що "спиратися" в моменти кризи та змін? 

Резильєнтність — особливість нашої психіки, що дозволяє впоратися з нестабільним годинником, попередити емоційне вигорання, вийти з переддепресійного стану. 

Резильєнтність – це відповідь психіки на різні труднощі.

Як розвивати резильєнтність, виховуючи в собі ментальну пружність і зміцнювати стабілізацію у непросту годину змін?

Почніть із персональних дій! 

Харчування+сон+фізична активність. 

Наше тіло створено для активності, його потрібно годувати, дати відновлення через сон, активувати роботу лімфі та інших систем організму тренуваннями, пішими прогулянками. У такому разі з'являється тонус, тіло почне шукати способи отримання задоволення та відпочинку після витрачених зусиль.

Плануйте! Почніть із невеликих щоденних планів. Усі плани записуйте, щоб не забути

Щодня додавайте у щоденник плани. І головне — записуйте свої відчуття у тілі, коли плани реалізуються вами! Ловіть почуття задоволення від реалізації досягнутого, хай навіть у дрібницях.

Зміцнюйте соціальну активність! Ідіть до спільноти — де є можливість для фізичних зустрічей, діалогу. 

Людина – стадна істота. Через зустріч із людьми передається чужий досвід проживання труднощів та зміцнюється ваша резильєнтність.

Спогади не є небезпечними

Згадуйте свій пережитий досвід, фіксуйте здобуті вами навички в щоденнику думок. Це дозволить вам знаходити нові ефективні стратегії для досягнення необхідного результату.

Погляд із боку. 

Кожна людина має кумира. Це може бути як відома людина, так і авторитетна постать із вашого життєвого досвіду. Напевно, ви вже знаєте історію життя вашого кумира, його непростий життєвий шлях. 

Зробіть вдих-видих, закрийте очі й уявіть, що ваш кумир опинився у вашій ситуації. Яку б він давши вам життєву пораду? Напишіть рекомендацію. 

Читайте також: «Я НІЧОГО НЕ ХОЧУ». ЯК НАША «ВНУТРІШНЯ ДИТИНА» ВПЛИВАЄ НА ДЕПРЕСИВНІ СТАНІ?

Тепер представте, що ви даєте рекомендацію вашому кумиру у важкій, непростій життєвій ситуації. Запишіть пораду. Подивіться на отримані результати. Вирішіть, що із записаного вам підходить, що подобається. Тепер — напишіть 3 конкретні дії, які ви готові здійснити.

Шкірний криза дає можливість знайти в собі приховані ресурси та можливості, про які ви раніше і не здогадувалися. Дійте та зміцнюйте свою внутрішні опору.

Інформацію взято з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Статті на тему