UA
RU

Ісландська група GusGus приєдналася до створення нового проекту — «Звуки Чорнобиля»

Редагувати переклад
Вже наступної тижня ми матимемо доступ до всіх пісень та кліпів нового альбому «Звуки Чорнобиля», до запису якого приєдналися українські та міжнародні музыканты. Палкі ісландці GusGus стали останніми, кого організатори тримали у секреті до самої презентації альбому. 

Ісландська група GusGus приєдналася до створення нового проекту — «Звуки Чорнобиля»-Фото 1

Гурт GusGus за більш ніж 20 років творчості записавши кілька альбомів, безліч крутих синглів та реміксів на Depeche Mode, Бьорк, Sigur Ros, дали путівку в життя Еміліане Торріні, композиція якої увійшла до саундтреку фільму «Володар перснів: всьому світові своєю музикою. Цікаво, який саме трек вони створять для альбому “Звуки Чорнобиля”?

Крім них, в альбомі беруть участь відомий музикант та технодіджей. Bjarki, бітбоксер Dub FX, французький гурт TELEPOPMUSIK, українські гурти KAZKA, «Вагоновожаті», Стасік (Анастасія Шевченка), KRUTЬ, ATOMIC SIMAO та Сергій Міхалок з Олександром Чемеровим.

З 26 жовтня нас чекає справжній музичний марафон, протягом якого протягом тижня на сайті проекту Звуки Чорнобиля — soundsofchernobyl.org з'являтимуться всі пісні та кліпи новоствореного альбому. 

Ісландська група GusGus приєдналася до створення нового проекту — «Звуки Чорнобиля»-Фото 2

Вже зараз можна зануритися в тематику проекту Instagram або на Facebook сторінці проекту, де можна побачити відеоблог про Чорнобиль від Стасік чи КРУТЬ, сюжет про те, як KAZKA знімала кліп, або фото з поїздок артистов до Чорнобильської зони відчуження.

«Звуки Чорнобиля — це сучасне переосмислення відомої катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків будуть розповідати історії Чорнобиля. Знаково і те, що такий альбом створюється за підтримки Українського культурного фонду, напередодні 35 роковин Чорнобильської аварії.», – каже творчий куратор проекту Валерій Коршунов.

Читай також: MC Brand Influencers — новий проект для тестування кращих брендів

Аудіобібліотека «Звуки Чорнобиля» — колекція звуків, які були записані українським медіа художником Валерієм Коршуновим, автором проекту ARTEFACT ще у 2018 році, об'єднує всі композиції музикантів майбутнього тематичного альбому. До проекту було запрошено самих різнопланових артистів, які під час проекту повідали Зону Відчуження, та втілили всі свої думки, бачення та відчуття у нові сучасні пісні українського народу. 

Ісландська група GusGus приєдналася до створення нового проекту — «Звуки Чорнобиля»-Фото 3

Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей по всьому світу. Це тяжка історія, говорити про яку болісно і досі, але, як ви знаєте, будь-яку травму треба лікувати. Музика та пісні завжди допомагали відчути та переосмислити. Саме для цього команда українських митців ARTEFACT створила проект «Звуки Чорнобиля». Через творчість музикантів цей проект допомагає по-іншому подивитись на Історію, яка сплела життя стільки людей і назавжди залишиться на карті світу найбільшою техногенною катастрофою всього за 100 кілометрів від Києва. 

Проект «Звуки Чорнобиля» реалізується компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИП'ЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проекту ARTEFACT.

Статті на тему