UA
RU

В Україні зареєстровані випадки нового субваріанту коронавірусу JN.1 «Дженні»

Редагувати переклад

У січні в Україні зареєстровано 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу «Омікрон» — JN.1, який називають «Дженні».

В Україні зареєстровані випадки нового субваріанту коронавірусу JN.1 «Дженні»-Фото 1

У січні в Україні зареєстровано 9 випадків нового субваріанту штаму коронавірусу «Омікрон». Це JN.1, який називають «Дженні». Їх виявили завдяки спеціальному лабораторному дослідженню. Воно дозволяє генетично розшифрувати вірус та з’ясувати, які мутації відбулися у його геномі. Три випадки зареєстровано на Сумщині. По два — у Волинській та Черкаській областях. По одному — у Рівненській та Запорізькій областях.

Що таке JN.1 «Дженні»

Вперше субваріант коронавірусу JN.1 «Дженні» виявили у США у вересні 2023 року. Далі випадки JN.1 були зареєстровані в Індії, Китаї, Великій Британії. ВООЗ класифікувала цей субваріант як той, що представляє інтерес через його швидке поширення. За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, станом на 5 січня 2024 року на JN.1 припало приблизно 62% усіх варіантів SARS-CoV-2, що циркулюють. 

Наскільки небезпечний JN.1 «Дженні»

У ВООЗ зазначають, що ризик для населення є низьким, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанту. Наразі в Україні використовують вакцини Janssen (виробник Johnson&Johnson) та Comirnaty (виробник Pfizer). Для дітей з 5-річного віку — вакцина проти COVID-19 «Comirnaty для дітей» (виробник Pfizer). Також доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник Pfizer), рекомендована для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення. Як зазначають у МОЗ, щеплення — безоплатні та доступні у всіх областях. Інформацію про найближчий пункт вакцинації можна отримати у контакт-центрі МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: CDC / Unsplash

Читайте також: ЯК РОЗРІЗНИТИ ГРВІ, ГРИП ТА COVID-19 ТА КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ: ПОРАДИ МОЗ

Статті на тему