UA
RU

Як подбати про фінансове здоров'я: 5 правил

Редагувати переклад
У той час як фінансовий стрес - це не новина, наше покоління страждає від нього сильніше, ніж попереднє. Дослідження показує, що один із трьох мільйонів відчуває тривожність на ґрунті грошей. 


Як подбати про фінансове здоров'я: 5 правил-Фото 1

Правило №1 Ви знаєте різницю між фіксованими та змінними витратами

При складанні бюджету перший крок — це розподіл щомісячних видатків, які ніколи не змінюються — оплата квартири, рахунок за телебачення та інтернет, поповнення мобільного телефону тощо. і тих, які можуть змінюватися – розваги, непередбачені витрати. За винятком цих самих «непередбачених витрат», до яких можуть, наприклад, входити подарунок на весілля подруги, змінні витрати є тією частиною бюджету, яку ви можете контролювати. 

Чому б не відмовитися від ланчу в кафе та брати їжу з собою з дому? Може походи барами щоп'ятниці - це теж перебір, і варто хоч іноді пропускати? Відніміть фіксовані витрати зі свого щомісячного доходу, щоб точно визначити, скільки місця у вас залишиться для змінних, а потім складіть докладний бюджет.

В ідеалі ваш дохід повинен перевищувати витрати принаймні на основі фіксованих і змінних витрат. Якщо ви витрачаєте більше, ніж отримуєте, тоді ви живете не за коштами, і маєте провести оцінку фінансової ситуації. 

Читайте також: ЯК Скласти БЮДЖЕТ ЗА ПРИНЦИПОМ 50/30/20

Правило №2. Ви аналізуєте історію своїх витрат

Будь-який досвідчений економіст знає, що повна прозорість – це основа фінансового здоров'я. Вам потрібно точно знати, куди прямує кожна копійка, щоб зберегти найбільшу кількість грошей. Це не так легко в нашу цифрову епоху, коли ми семимильними кроками наближаємося до «безготівкового» суспільства. Багато транзакцій відбуваються без будь-яких роздумів. В результаті ми можемо провести цілий день і витратити купу грошей, не маючи жодного поняття, на що саме.

Якщо ви тільки почали стежити за своїми фінансами та аналізувати історію банківського рахунку, приготуйтеся - це буде страшно. Фахівці радять копати глибше, аж до витрат за останні півроку, щоб мати чітке уявлення про те, де і як можна скоротити витрати. 

Як подбати про фінансове здоров'я: 5 правил-Фото 2

Правило №3. Ви мислите не витратами, а заощадженнями

Хто не любить жити в комфорті та достатку? Але якщо у вашому житті період економії, тоді доведеться попрощатися з поняттям «гнучкий бюджет». Перестаньте думати, що знаходитесь у зеленій зоні і не повинні рахувати кожну копійку – так це не працює. Таке мислення може стати причиною втрати сотень і навіть тисяч гривень, які ви могли б відкласти, але натомість безцільно витратили. 

«Фінансово здорові» люди знають, що кожна копійка має працювати, а це означає, що потрібно вкладати будь-які додаткові кошти, які не покриваються вашим бюджетом. Це також змусить вас зробити паузу перед перевитратою коштів - чи справді сукня з нової колекції улюбленого бренду вартує того, щоб взяти потрібну суму з грошей, які ви відкладаєте на автомобіль?

Читайте також: ЯК НАВЧИТИСЯ ЕКОНОМІТИ ГРОШІ: КРОКОВЕ КЕРІВНИЦТВО

Правило №4. Ви не пасивні у заощадженнях

Відкладати 10% від вашої зарплати щомісяця — чудовий перший крок. Але так легко пообіцяти собі та забути, коли бачиш сумку мрії або дізнаєшся про відкриття нового вегетаріанського ресторану із космічними цінами. Пам'ятайте про свою надціль, наприклад, про той самий автомобіль, і твердою рукою кладіть 10% на карту. 

Перетворіть це на гру, активну частину життя. Робіть позначки у календарі, розписуйте цілі по кроках, ведіть рахунок нагромадженого. Якщо ви відчуваєте, що легко відкладаєте 10%, спробуйте збільшити суму – це допоможе швидше наблизитись до умовного автомобіля. 

Як подбати про фінансове здоров'я: 5 правил-Фото 3

Правило №5. Ви адекватно реагуєте на помилки

Навіть якщо ви старанна учениця у світі, помилки трапляються. Надзвичайні ситуації та непередбачені витрати – від цього не застрахований ніхто. Важливо не те, що факапи відбуваються, а те, як ви на них реагуєте. Якщо ви відстаєте від своєї фінансової мети, створіть план: минулого місяця не змогли відкласти, отже, відкладіть у два рази більше. Не здавайтесь. Просто розробте стратегію, щоб повернутись у правильне русло.

Ідея фінансового здоров'я зводиться до одного – будьте відповідальними та виробляйте корисні звички. Якщо ви серйозно поставитеся до своїх грошей, незабаром відзначите фантастичний результат. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему