UA
RU

Колишня Арка дружби народів у Києві може бути демонтована

Редагувати переклад

Міністерство культури та інформаційної політики позбавило статусу пам’ятки історії колишню Арку дружби народів у Києві. Тепер її можна демонтувати. 

Колишня Арка дружби народів у Києві може бути демонтована-Фото 1

Колишню Арку дружби народів у Києві позбавлено статусу пам’ятки історії. Арка була встановлена у 1982 році з нагоди відзначення 60-річчя утворення СРСР та 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року. МКІП визнало монумент таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Тож «Монумент на ознаменування возз’єднання України з росією, розташований у м. Києві у Хрещатому парку» — вже колишній об’єкт культурної спадщини. І тепер його можна демонтувати. 

Колишня Арка дружби народів у Києві може бути демонтована-Фото 2

«Монумент належить до символіки російської імперської політики. Та підлягає цілковитому демонтажу. Попри перейменування Київською міською радою в «Арку Свободи українського народу», монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації. Відтак становить загрозу національній безпеці України. Про це наголошено у фаховому висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики», — розповідають у МКІП. 

У висновку також йдеться про те, що втілений у монументі міф про «возз’єднання» двох «братніх» народів не відповідає історичним реаліям. В умовах війни росії проти України цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій. Він також є частиною інформаційно-пропагандистської кампанії кремля. Мета ворожої кампанії — сформувати викривлені уявлення про нібито «штучність» України як держави.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Maksym Tymchyk / Unsplash

Читайте також: НА МОНУМЕНТІ «БАТЬКІВЩИНА-МАТИ» ВСТАНОВИЛИ ТРИЗУБ

Статті на тему