UA
RU

Як війна змінила нашу сексуальність: колонка сексологині Оксани Ізгоревої

Близькість й заняття любов'ю сприяють гарному настрою та знімають стрес, допомагають нам чинити опір будь-яким труднощам за рахунок нормалізації фізіологічних та емоційних процесів. Що ж робити, якщо ви відчуваєте зниження сексуального потягу або, навпаки, ви постійно хочете займатись сексом, а близька людина вимушено живе за кордоном. Розберемось із цими питаннями із сексологинею
 Оксаною Ізгоревою.
Як війна змінила нашу сексуальність: колонка сексологіні Оксани Ізгоревої-Фото 1

Оксана Ізгорева, сексологіня

Як війна змінила стосунки українців та нашу сексуальність. Війна змінила наш ритм життя, самопочуття, поведінку та не обійшла увагою сприйняття нами нашої сексуальності. Людство пристосовується до будь-яких змін і завдяки цій еволюційній здатності ми не просто виживаємо, а й розвиваємось. Під час всіх війн люди займались коханням й народжували талановитих дітей, не зважаючи на те, що під час гострого стресу наша репродуктивна система трішки пригальмовує свою роботу, віддаючи перевагу виживанню. І зараз ми спостерігаємо, як виникають нові подружжя і народжуються й зростають діти.

Війна — це час для переоцінки цінностей. Коли є безпосередня загроза смерті, то зникає багато страхів та обмежуючих переконань. Тож, якщо вам дуже хотілось реалізувати якісь фантазії, але ви не наважувались, то зараз саме час.  

Про знижений та підвищений сексуальний потяг.Основні запити, з якими звертаються сьогодні люди до сексолога-психолога — це зниження чи відсутність сексуального бажання, гіперсексуальність, сексуальні дисфункції та сімейні кризи. Ці проблеми часто виникають через тривалий стрес, розлуку партнерів чи хронічні конфлікти у парі.   

Вплив тривалого стресу на інтимне життя. Для вирішення цих проблем треба враховувати не тільки психологічні, а й біологічні чинники. Життєві події пливають на роботу всього організму. Тривалий стрес знижує вироблення нейромедіаторів дофаміну й серотоніну, через що знижується настрій, виникає апатія і депресивні думки. Окрім цього, кортизол (гормон стресу) пригнічує вироблення статевих гормонів, як наслідок, знижується лібідо, виникають проблеми зі збудженням, реалізацією статевого акту і зникає сексуальна мотивація.

Як війна змінила нашу сексуальність: колонка сексологіні Оксани Ізгоревої-Фото 2

Як повернути чуттєвість і втрачене бажання.

  • Дозвольте собі жити повноцінним життям без заборон на насолоду. Пам’ятайте, що підтримувати іншого не означає знаходитись з ним у поганому стані.
  • Турбуйтесь про своє здоров’я. Нормалізуйте сон, харчування, займайтесь спортом, але не на виснаження, вдосталь відпочивайте.
  • Дбайте про емоційну рівновагу. Даруйте собі й близьким гарні емоції, медитуйте, займайтесь йогою, дихальними вправами, робіть все, що вас заспокоює й дарує радість.
  • Знайдіть нові сенси для підвищення сексуальної мотивації та не відмовляйте собі в фантазіях і експериментах.
  • Обіймайтесь, торкайтесь, позасексуальні дотики й пестощі відіграють дуже важливу роль.

Якщо ваш коханий зараз не поруч. Мрійте, будуйте спільні плани на майбутнє, підтримуйте, допомагайте, уявляйте обійми. Навіть якщо ви зараз в розлуці, не відмовляйтесь від інтимного спілкування, використовуйте секс іграшки, задовольняйте себе в присутності партнера(ки) через відео зв’язок. Таке спілкування компенсує недолік близькості й тілесності.

Фото Monika Kozub on Unsplash

Статті на тему