UA
RU

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США

Редагувати переклад
Завжди цікаво, яким було дитинство успішних людей, були вони такими змалечку чи їм довелося докласти титанічних зусиль, аби змінитись.

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США-Фото 1

У новій книжці «Становлення» Мішель Обама розкриває всі свої таємниці, почуття та хвилювання. Колишня перша леді вирізняється щирістю серед інших супутниць президентів та жінок свого статусу. Це багато хто підтверджує, зокрема відомий експерт з етикету Елейн Суонн:

Те, що привернуло нас до неї – це була її чесність та її справжність.

Тож з'ясуймо, якою дитиною була Мішель Обама, про роль рідних у її становленні та про спілкування з однолітками.

Наполегливість, вміння постояти за себе та прагнення до визнання супроводжували її протягом усього життя.

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США-Фото 2

Крейг та Мішель

Батьки завжди вчили Мішель та її старшого брата, Крейга, відстоювати свою думку. Часто, збираючись за вечерею, сім'я дискутувала на ту чи іншу тему. Тоді перша леді навчилася не програвати суперечки та бути рішучою.

Подібні приклади ми бачимо вже у дитячому садочку, коли Мішель було всього 4 роки. Під час виконання вправи вона припустилася помилки і не отримала відзнаку. Цілу ніч ця подія не давала спокою і наступного ранку Мішель настояла на другій спробі, з якою справилася на відмінно. Вже по обід радісна прибігла додому з гордо піднятою головою і зіркою на грудях.

Читайте також: НАОМІ КЕМПБЕЛЛ, МІШЕЛЬ ОБАМА ТА ІНШІ: 12 СТИЛЬНИХ ТЕМНОКОЖИХ ЖІНОК ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ

І такі результати чекали її всюди. Наприклад, у тому ж році Мішель впевнено вирішила, що хоче навчитися грати на піаніно. Так, проживання в одному будинку з тіткою – учителем музыки, що не пройшло без наслідків. Незважаючи на те, що ніжки ще маленької леді не діставали пола, вона швидко опановувала нові пісні. Вже незабаром вона самостійно вивчала композиції заздалегідь. І саме через це постійно суперечила викладачу, доводячи свою правоту.

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США-Фото 3

Тоді ще міс Робінсон у школі завжди була однією з найкращих. А в останні три роки навчання потрапила до спеціального класу для учнів із найвищими оцінками.

Виконувати все старанно і досконало – це був спосіб довести, що звичайна афроамериканка може досягти висот. Сама Мішель зізнається, що визнання та можливість покращити репутацію меншин спонукали та рухали нею.

Проте подібні цінності закладаються батьками та рідними. Їм потрібно присвятити окрему увагу.

Почнемо з батьків. Неймовірно мудрі, вони ніколи не зварили та не повчали дітей, а все пояснювали. Мішель пригадує, що тато не уникав жодних питань. Чи філософські, чи смішні дитячі – на всі вони отримували відповідь. Батьки не лінувалися сісти і прочитати разом кілька сторінок з енциклопедії, а потім обговорити як із дорослими.

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США-Фото 4

Бабуся та дідусь Мішель Обамі

Дідусь, незважаючи на відсутність вищої освіти, завжди наполягав на правильному вимові. За потреби міг виправити будь-кого під годину вечері, якщо вдруге почує помилку. Одного разу на дитячій площадці далека родичка звернулася до Мішель із претензією: «Чому ти говориш, як біла?» На що та не мала відповіді, адже з детства говорила правильно, не глотаючи закінчення, на відміну від більшості афро-американців.

Мимоволі починаєш розуміти, що виховання – чи не найважливіше у формуванні повноцінної особистості. А починається вона з перших хвилин життя.

Читайте також: ЯК ВИГЛЯДЕ ОДИН ДЕНЬ З ЖИТТЯ МІШЕЛЬ ОБАМИ

Навчання, досягнення цілей, родинні стосунки – це все добре, але ж ми говоримо про дитинство. А що діти люблять найбільше? Звичайно, гуляти та грати.

Грати юна леді любила, але не з однолітками, а сама. Не часто ходила у гості та не запрошувала до себе. Говорить: «Відбувалося так певною мірою через те, що була вередливою і не хотіла, щоб хтось втручався у життя моїх кукол. Дитяча поведінка буває досить дивною. Я не мала впевненості, що поза школою мені бракує заплутаних стосунків».

Мішель Обама: впевненими кроками від улюбленої молодшої сестри до найвпливовішої жінки США-Фото 5

Маленька Мішель з мамою та братом

Та через певний час зацікавленість ляльками затихла і Мішель почала приєднуватися до сусідських дітей. Серед яких швидко найшла подруг. Проте за межами свого району вона завжди залишалася молодшою ​​сестрою Крейга. Ця роль їй дуже подобалася, адже брата знали майже всі, навіть розбішаки радісно віталися при зустрічі. Хоча казати про боязкість першої леді не доводитися, за потреби вона завжди могла відстояти собі. На майданчику на Парквей одна популярна дівчинка Діді часто виявляла незадоволення через появу Мішель. Проте довго вона не терпіла: «Наступного разу після чергового зауваження на мою адресу я кинулася на неї та вдарила, як колись вчивши тато. Ми обидві впали, розмахуючи кулаками та штурхаючи одна оду ногами. […] Та коли все скінчилося, відбулося щось подібне до мовчазної посвяти».

Відтепер ми бачимо, що цінності, які Мішель Обама хоче донести до кожного під час своїх виступів, пролягають червоною ниткою через всю її життя.

Фото: @michelleobama

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему