UA
RU

Чоловік каже: Леонід Колосовський, режисер та кліпмейкер

Відомий режисер і кліпмейкер, автор відеоробіт з багатомільйонними переглядами для NK, Ленінград, Час і Скло, Артема Пивоварова, Олени Темникової, Поліни Гагаріної, MOZGI та інших відомих артистів — Леонід Колосовський розповів про власне ставлення до маскулінності, успіху та особистого.

Леонід Колосовський

Що для вас означає поняття "нова маскулінність"?

Маскулінність - поняття, що перевернули класичне парадоксальне розуміння чоловіка в суспільстві. Швидше, воно відноситься до зовнішньої форми, ніж до змісту чоловічого характеру та чоловіка в соціумі.

Коли я був підлітком, часто не міг зрозуміти чому жіноче взуття, одяг завжди крутіший. Хлопцям хотілося теж бути трошки яскравішими, і навіть епатажнішими, але це було не так просто, бо в мас-маркетах круті речі знайти було неможливо. Тоді на допомогу мені приходив секонд-хенд. До речі, був ще один метод. У сім'ях 90-х років молодші часто доношували речі за братами та сестрами. Я доношував речі за своєю старшою сестрою. Іноді це були відверто жіночі речі, наприклад червоні штани з бахромою. Я одягав їх із задоволенням, тому що мені подобалася якась фриковість в образі, але хлопці з двору не завжди це розуміли. Пам'ятаю, ставив тоді питання: “чому не можна так ходити?”, адже це виглядало прикольно.

Сьогодні якщо людина хоче самовиражатися, вона має всі способи це робити. Зараз люди не так гостро, агресивно та активно реагують на якусь андрогінність у чоловікові, на якусь жіночність у його образі. По суті, у кожному з нас є дві половини – і жіноча, і чоловіча.

Я б, мабуть, міг іноді нафарбувати собі очі і, заради хохми та епатажу взути підбори. Але навряд чи в мене це вийде, тому що не впевнений, що знайдеться взуття 46-го розміру.сміється).

Яким має бути «справжній чоловік»?

Якщо говорити про якості, то в моєму розумінні чоловік повинен уміти тримати слово, слідувати своїм життєвим принципам і бути надійним. При цьому не має значення, якого він віросповідання, яка у нього сексуальна орієнтація, смак і як він самовиражається.

Грані визначення чоловіка починають стиратися. Швидше, це навіть добре. Іноді, чоловік може мати безліч класних якостей, але виглядати за своїми смаковими уподобаннями, які не співпадають зі звичними для суспільства. Він може не бути грубим мускулистим альфа-самцем, але це не означає, що він перестає бути чоловіком. Є купа інших способів, як можна досягати цієї мужності: своєю привабливістю, талантом, чарівністю та знову ж таки якостями. Допустимо, я ніколи не займався завзято спортом, не ходив на боротьбу, не бився у дворах. Але в мене були інші способи добиватися уваги жіночої половини. Сьогодні це нова маскулінність. І чоловік не перестає бути чоловіком, навіть якщо він на підборах.

З віком я починаю застосовувати дуже багато принципів, закладених мені сім'єю. З дитинства батьки говорили фразу "Ніщо не вічне". Саме вони мені дали зрозуміти, що потрібно кайфувати та бути в моменті тут і зараз.

Ще одне прислів'я з мого дитинства - "Що занадто, то не здорово". Нею мене вчили дотримуватися балансу. Але я не завжди цього слідував у житті. Часто бували і крайнощі, про деякі з них навіть шкодую.

Головний принцип, який вклали мені батьки, — це принцип свободи дій. Вони ніколи не лізли в моє особисте життя, не коментували, не висловлювалися та не радили. Казали, що головне, щоб мені подобалося — мені з цією людиною жити, бути, будувати сім'ю та щастя. Так само вони ставилися до моїх справ. Коли батько, можливо, хотів, щоб я грав у футбол, волейбол, я на цей момент грав на гітарі. І він це приймав та підтримував.

Ось цей принцип свободи я також застосовую у своєму житті та у житті своїх близьких. Намагаюся не впливати якимось чином на їхній вибір. Надавати можливість приймати рішення самостійно, вибирати те, що подобається і відповідати за все, що роблять.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» та «після»?

Якщо говорити про творчість, то яскравий і значущий момент, після якого можна побачити мій прогрес і різницю мене до і після - це мій кліп Ім'я 505 для Час і Скло. Ця відеоробота навіть стала якоюсь «візуальною цитатою» і набрала вже близько 240 мільйонів переглядів на YouTube. Я неодноразово повторював, що ця цифра несподівана для мене. Адже ми просто хуліганили, імпровізували і навіть не думали, що на нас чекатиме такий успіх.

Взагалі все, що трапилося зі мною в компанії MOZGI зумовило мою майбутню творчість, мою професію, компанію, тусовку, мої смаки багато в чому. Це те, що неможливо недооцінити. Я не став іншою людиною, але багато в мені сильно змінилися. Був я MOZGI і після MOZGI.

Що найбільше вас драйвіт: у житті, роботі, стосунках?

Абсолютно різне, я не поділяю роботу та життя. Мене захоплює, збуджує і тригеріт творчий підхід у будь-якій з цих сфер. Я завжди перебуваю в творчому потенціалі, завжди думаю, іноді навіть втомлюючись від своїх думок. Не вмію розслаблятись інакше, ніж творити. Завжди цікаво, коли все відбувається не за накатаною, а з моментом непередбачуваності. Ти щось вигадуєш, вносиш своє новаторство чи переосмислюєш те, що вже було.

Леонід Колосовський 2

Читайте також: Скульптор Михайло Рева проведе онлайн-екскурсію своєю виставкою «Одкровення»

Як вам здається, ви знайшли себе?

Важко визначити та зафіксувати цей момент. Справжня творча людина навіть якщо працює в одному жанрі в одному виді мистецтва ніколи не скаже, що вона себе знайшла. Якщо це художник, поет чи музикант він експериментуватиме, йтиме в ногу з часом, або навпаки, відокремлюватиметься від нього, шукатиме якісь нові форми оповіді, але ніколи не зупиниться.

Я не можу сказати, що я знайшов себе. Якщо у мене є хоч два дні вільні від зйомок, я музикую, пишу музику, тексти. Зараз беру уроки малювання. Мені цікаво це творення, коли ти щось створюєш своїми руками, і воно виходить. Я не можу сказати, що будь-коли взагалі знайду себе. На цьому шляху й бути сенс мого життя.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Є багато еквівалентів, створених у суспільстві, за якими ми визначаємо успіх – повагу, гроші, впізнаваність. Але особисто для мене успіх, насамперед, вимірюється визнанням себе — коли щось створимо і зрозумію, що це зроблено добре.

Це відчуття зізнання і від колег. Адже вони здатні оцінити всю складність та витонченість того, що я роблю. Якщо зміг здивувати, то це круто. Ти одразу отримуєш потужний заряд енергії на наступну роботу.

Щодо визнання публікою… Звичайно, коли ти щось робиш, то хочеш, щоби це помічали. Але багато в чому публіка відома маркетингом і загальними смаками, які нав'язуються рекламою, лейблами. І якщо ти створюєш щось таке, що не диктує стандарти, переваги на ринку, то є ймовірність, що суспільство це не зрозуміє і не оцінить. Допустимо, я складаю музику, яку мало хто чув. І навіть при тому, що я отримую мало фідбеків, все одно продовжую писати та творити. Вона не виставляється на загальний огляд, швидше за все, вона для мене самого і для мого визнання.

Який виглядає ваш стандартний день?

В основному, я прокидаюся о 9:30 – 10 ранку. Так, не можу себе назвати ранньою пташечкою (сміється — ред.). Приймаю душ, снідаю. Ось вам ще один урок, який я засвоїв від батьків — завжди потрібно снідати (сміється — ред.) Зібравшись, сідаю в машину і намагаюся доїхати по пробках на робочу зустріч або в офіс. На роботі починається рух - вигадую, пишу, оформляю ... У всьому слідую перфекціонізму - починаю з широких мазків, потім переходжу до деталізації. До 4-х годин на день у мене йде тільки на прочитання повідомлень, листів, відповіді.

Мені 36 років, і я з тих людей, які ніколи не працювали в офісному графіку. Якщо тільки не брати до уваги якісь студентські підробітки продавцем у магазині та підмайстри. Тоді я приходив на 9 ранку і це мені дуже не подобалося. Тому навчаюсь і вмію організовувати свій день самостійно: планувати відпустку, вихідний, робочий день. Знаю, що якщо хочу довше поспати, то довше попрацюю. В мене абсолютно ненормований день. Встигаю обідати, а ось з вечерею у мене іноді не складається.

Протягом дня п'ю каву, курю цигарки і весь час про щось думаю: встаю – думаю, їм – думаю, їду кудись – думаю… Цей процес, на жаль, ніколи не закінчується. Але думки іноді переростають у реальні речі та масштабні проекти. Це радує.

Леонід Колосовський 3

Читайте також: "Хід королеви": 7 "стильних" причин подивитися історію шахової примадонни

Які якості у партнері для вас важливі?

Ще будучи студентом першого курсу, я вирахував для себе так звану “формулу чотирьох”, яка пояснює чому я можу полюбити людину по-справжньому.

Перша складова – повага. Зараз говорю про зворотний бік — про себе. Я маю поважати партнера за його справи, позицію, рішення тощо.

Друге – це захоплення особистістю. Коли ти розумієш, що вона особлива. Напевно, знаєш, що іншої такої не існує і замінити її ну ніяк неможливо. Насправді мені для захоплення багато чого не треба. Наприклад, його можуть викликати такі дрібниці як усмішка, сміх, звук голосу, талант, смак, зовнішність та що завгодно.

Третє – турбота. Я зараз говорю про турботу, яка проявляється не як зобов'язання, а як власне бажання. Хочеться, щоб коханій людині було завжди добре поруч зі мною.

І четверте – це сексуальна сумісність. Фізично має бути комфортно з людиною. Він повинен відповідати моїм якимось контекстам, робити те, як я люблю, торкатися, як мені подобається. Я можу вам сказати, що саме ця складова дуже прив'язує людей один до одного.

Яка людина ніколи не буде поруч з вами?

Як кажуть, ніколи не говори "ніколи". Різні особи трапляються на заваді, і ми не застраховані від усіх небажаних нам людей. Але я можу сказати, які якості я не дуже люблю в людях. Це невігластво, нахабство, снобізм, ще й у поєднанні з жадібністю. Всі ці якості для мене хибні. Не хотів би спостерігати їх у людях, що знаходяться поряд зі мною.

Від чого ви не відмовилися б ні за що на світі?

Від полуниці та пельменів (сміється). А якщо говорити серйозно, то я не зміг би відмовитися від творчості в будь-якій його формі. Це звучить, напевно, банально, але я не можу уявити такий собі світ робітників та селян, який існує за відпрацьованою схемою. Цей світ хочеться прикрашати та показувати різні його грані. Не хотів би його бачити без творчості.

Статті на тему