UA
RU

Народний Топ: Кого українці вважають найвпливовішими українцями за всю історію

Редагувати переклад

Соціологічна компанія "Рейтинг" провела чергове дослідження під назвою "Народний ТОП”, мета якого вивчити, кого ж українці найвпливовішим персонажем з українським корінням усіх часів.

Компанія провела телефонне опитування, де брало участь 1000 респондентів по всій території України, окрім окупованих територій та Криму. Учасники мали назвати на свою думку трьох найвпливовіших українців без тимчасових рамок і ось що з цього вийшло.

Народний Топ: Кого українці вважають найвпливовішими українцями за всю історію-Фото 1

На першому місці опинився Тарас Шевченко, його назвали 64%, друге місце посідає Володимир Зеленський – 30%, а замикає трійку лідерів Леся Українка зі своїми 20%.

Також до десятки українських фаворитів увійшли Богдан Хмельницький, Степан Бандера (природно), Михайло Грушевський, Іван Франко, Іван Мазепа, В'ячеслав Чорновол та Валерій Залужний. У рейтингу відзначається позитивна динаміка, оскільки у ньому з'явилися вперше наші сучасники Зеленський та Залужний, а також у “ТОПі” вперше з 2012 року з'явився Василь Стус.

Читайте також: Німецький поет, масон, ученик Іммануїла Канта: ким був родич Ольги Кобилянської

Народний Топ: Кого українці вважають найвпливовішими українцями за всю історію-Фото 2

Згідно з цим дослідженням, інтерес до українських діячів та історичних особистостей з українським корінням зріс. І це приємна динаміка, оскільки українці стають обізнанішими в українській історії і стали частіше цікавитися вітчизняними героями. 

Статті на тему