UA
RU

НМТ-2024 і ДПА-2024: якими будуть вступні випробування

Міністерство освіти і науки України презентувало модель вступних випробувань, які плануються у 2024 році. А також відпрацювало схему проведення національного мультипредметного тесту. 

НМТ-2024 та ДПА-2024: якими будуть вступні випробування-Фото 1

Через повномасштабне вторгнення росії Україна не може провести повноцінне зовнішнє оцінювання для вступників. 2024-й стане вже третім таким роком. Тож Український центр оцінювання якості освіти відпрацював схему проведення національного мультипредметного тесту. 

НМТ-2024

У НМТ-2024 планується тестування з чотирьох предметів. Три з них є обов’язковими. Це українська мова, історія України та математика. Четвертий предмет обиратиме вступник. Усі предмети складатимуться в один день. Пропонується такий формат: дві години тестування, перерва, потім ще дві години тестування. Але якщо учаснику щось завадить, він зможе пройти тестування в додаткову сесію. Така можливість передбачена через повітряні тривоги чи хвороби. За кородном скласти тестування можна буде у місцевих екзаменаційних центрах. Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. 

Українську мову в якості обов’язкового предмета обрали тому, що іспит з державної мови необхідний для всіх спеціальностей. Математику — за те, що цей предмет демонструє навички аналітичного й логічного мислення. Знання історії України формують здатність аналітичного й критичного мислення. А також вчать розрізняти історичні маніпуляції і фейки. На НМТ-2024 перевірятимуть знання з історії лише за період від XVI століття і дотепер. 

ДПА-2024

Випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть ДПА-2024. До повномасштабного вторгнення Державна підсумкова атестація була обов’язковою для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів. Тож вже цього навчального року планується пілотування системи ДПА для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Diana Polekhina / Unsplash

Читайте також: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Статті на тему