Закрити
UA
Культура

Onuka, Іван Фролов та Олена Кравець у проєкті «Знання про ВІЛ рятують життя» розповіли про досвід тестування на ВІЛ 

Поділись:

Дизайнер одягу Іван Фролов, телеведуча Олена Кравець та лідерка гурту Onuka Ната Жижченко стали героями відеороликів, які присвячені темі ВІЛ/СНІД. Метою проєкту є привернення уваги українців до важливості регулярного тестування на ВІЛ, застосування доконтактної профілактики та нагадування, що це хронічне захворювання із яким можна мати повноцінне життя: народжувати здорових дітей, кохати, будувати кар`єру, тощо. Єдиною умовою повноцінного життя є регулярний прийом препаратів.

«Ми працюємо з темою сексуальності, наш одяг досить провокативний, дозволяє клієнту відкрити в собі нові грані привабливості. Він чи вона починає їх досліджувати і на цьому етапі ми відчуваємо свою відповідальність, адже під час цього дослідження важливо не забувати про своє здоров`я. Освіченість та регулярне тестування є головними інструментами у боротьбі і захищеності від вірусу. Я постійно тестуюсь на ВІЛ, адже це питання не тільки мого здоров`я. Важливо також говорити про те, що ВІЛ — це не вирок, з ним можна жити нормальне життя, якщо вчасно його виявити та вживати медикаменти. Цю думку ми поширюємо через благодійні акції та покази. Кожна сучасна людина має розуміти важливість цієї теми та інформувати про неї», – розповів дизайнер Іван Фролов.

Також він зауважив, що тема ВІЛ стає більш актуальною і гострою через війну. Люди частіше контактують з кров`ю інших на фронті, під час рятувальних робіт тощо і ризик інфікування різними захворюваннями підвищується, в тому числі і ВІЛ. Тому так важливо знати свій ВІЛ-статус і в разі потреби приймати ліки.

«Якщо я можу бути корисною сьогодні, то чому б не в таких проєктах? На жаль, я не належу до типу людей, які регулярно роблять тест на ВІЛ, але я розумію, що це важливо робити. Цей проєкт змушує задуматись мене про важливість регулярного тестування, адже це стосується не тільки моєї безпеки, а й безпеки близьких. Я сподіваюсь, це змусить задуматись і нашу авдиторію», – поділилась Олена Кравець. 

На питання, щоб вона робила у разі виявлення ВІЛ у близьких та чи є у неї страх перед вірусом, Олена відповіла, що ВІЛ не є таким страшним, як нам часто здається. Треба просто опанувати себе та зануритись у дослідження варіантів підтримки здоров`я. «Щодо страху перед ВІЛ: у мене його немає. ВІЛ — це захворювання, яким можна інфікуватись статевим шляхом чи через кров. Тому, треба попіклуватись про захищенність під час статевих актів та регулярному тестуванні на ВІЛ. Тим паче, зараз це можливо зробити дуже швидко», доповнила Кравець.

Під час запису одного з роликів, солістка гурту Onuka Наталя Жижченко розповіла, що незважаючи на всеобізнаність суспільства щодо теми ВІЛ та доступність інформації в ЗМІ, у сучасної людини немає повного та коректного розуміння про вірус. Більшість досі сприймає статус ВІЛ-позитивного як вирок. 

«Якби я отримала позитивне підтвердження ВІЛ-інфекції, я би впала у фрустрацію і розгубилась, при тому, що я слідкую за дослідженнями сучасної медицини. Хочеться донести, що це не кінець життя. Терапія ВІЛ-інфікованих людей пожиттєва. Є навіть така думка, що ВІЛ-інфіковані люди живуть довше, бо вони більш прискіпливо ставляться до свого здоров я. Відношення до інфікованих людей є дійсно стигматизованим і з цим треба боротись», –  сказала Наталя.

Також вона поділилась досвідом тестування на ВІЛ: «Колись я була донором і, згідно процедури, здавала кров для тестування на ВІЛ. Можу сказати, що це був неприємний досвід. Доки очікувала на результати тестування, я ледь не зомліла через атмосферу в лікарні. Я отримала негативний результат, однак, всю процедуру я пам`ятаю досі, хоча з того часу пройшло приблизно 15 років. Я сподіваюсь, зараз ситуація із тестуванням і підходом до людей, які здають свою кров змінилась. Бо я часто спостерігаю, що медицина розвивається швидше, ніж наше уявлення про хворобу».

Проєкт реалізував кліпмейкер та режисер Юрій Двіжон у партнерстві із найбільшою пацієнтською організацією БО «100% Життя». 

«Я відчуваю соціальну відповідальність як режисер та людина, яка може спілкуватись з величезною авдиторією через свої роботи. Мені хочеться щоб, попри всі події, Україна була прогресивною та толерантною країною. Цього року я зрозумів, що крім теми ЛГБТ у своїх відео, мені також цікава тема ВІЛ. Поштовхом до цього стали розмови про вірус із друзями та близькими, які, на жаль, не всі добре обізнані в базових питаннях цієї теми», – прокоментував Юрій свою участь в проекті «Знання про ВІЛ рятують життя».

Окрім 20 секундних відеороликів, Юрій готує режисерську версію – міні фільм – в якому зірки ділитимуться дуже особистими історіями зі свого життя на тему ВІЛ. В роликах також з’являться олімпійський чемпіон 2020 року Жан Беленюк та блогер Олег Машуковський. Слоганом роликів стала фраза «Знання про ВІЛ рятують життя», яку вимовляють всі зірки в своїх відео.

«Більше двадцяти років тому я почав приймати АРВ-терапію. Сьогодні я живу, маю родину, керую найбільшою пацієнтською організацією саме завдяки лікам. За двадцять років змінилось багато: сьогодні ВІЛ – це кероване хронічне захворювання, яке не обмежує вас у прагненні досягати власних цілей. Єдине, що обмежує — це незнання. Коли ви не знаєте про хворобу, ви дозволяєте їй керувати власним життям. Тому цей проєкт — це нагадування, що навіть в умовах повномасштабної війни, ми маємо можливість дбати про власне здоров’я та здоров’я близьких» , — Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя»

Відеоролики, в яких знімались герої будуть презентовані під час акції до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД 1 грудня.

«100% Життя» — найбільша пацієнтська організація, яка більше 20 років допомагає людям із ВІЛ, і працює у кожному регіоні України.  Знайти найближчий до вас пункт тестування можна на сайті prozdorovia.in.ua.

Читайте також: SMALL TALK: НІНО КАТАМАДЗЕ ПРО МУЗИКУ, БЛАГОДІЙНІСТЬ ТА МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я 

Також читайте