UA
RU

Чому природа позитивно реагує на коронавірус

Редагувати переклад
Як би це не звучало, природа, на відміну людей, позитивно відреагувала на пандемію коронавірусу.

Чому природа позитивно реагує на коронавірус.

Людство виявилося не готовим до пандемії коронавірусу, яка стрімко охопила сотні країн. Мабуть, єдине позитивне у всій ситуації, що склалася, — реакція природи, клімату та екології в цілому на відсутність на вулицях людей, машин, літаків у повітрі та активної людської діяльності. 

Читайте також: Чому важливо дотримуватися карантину та не виходити з дому

 

Італія та лебеді в каналах 

На екології Італії тотальний карантин, закриті кордони та відсутність натовпів туристів позначилося дивовижним чином. У каналах Венеції тут же з'явилися риби та лебеді, а користувачі соцмереж навіть створили окремий аккаунт, в якому відзначають позитивні зміни в країні. Італійці навіть у період, коли, здавалося б, вся країна перебуває у депресії, можуть знаходити навколо себе щось чудове. 

Чому природа позитивно реагує на коронавірус.

Чисте повітря 

Різке скорочення людей на вулицях позитивно вплинуло на повітря. У Китаї через транспортний колапс і шалені пробки повітря у звичний час жахливо забруднене. Саме тому місцеві та у спокійний час до пандемії часто ходили у масках. 

Чому природа позитивно реагує на коронавірус.

Стан повітря в період з 1 по 20 січня, праворуч - з 10 по 25 лютого

За дослідженням NASA шкідливі викиди у повітря скоротилися як мінімум на 25%, а брудне повітря практично зникло. 

Стало чистішим повітря і в Києві. Ресурс SaveEcoBot зазначає, що якість повітря станом на ранок 16 березня – 66 пунктів, а норма при цьому від 0 до 55! Враховуючи, що Київ, на жаль, все ще не повністю пішов на карантин, такі результати обнадіюють 

Читайте також: Екологічні тренди в інтер'єрі, яким варто слідувати

Чому природа позитивно реагує на коронавірус.

Людина – зло?

Виходить, людина справді настільки негативно впливає на екологію, що лише кілька тижнів чи місяців без її впливу здатні «вилікувати» планету? Насправді не все так просто. 

Щоб розуміти загальну ситуацію, екологам та іншим фахівцям потрібні ґрунтовніші дослідження, але зрозуміло одне — справа не лише у відсутності чи присутності людей на вулицях. 

Насамперед впливає на такий позитивний результат різке скорочення на вулицях транспорту, який щодня забруднює повітря. Можна зробити собі висновки і зрозуміти, що пересування по місту може бути більш екологічним. 

Звичайно, справа також у масових виробництвах та заводах, які забруднюють повітря. Сподіваємося, світова громадськість, влада міст і ми самі зробимо для себе висновки, щоб після закінчення карантину не просто повернутися до звичного життя, походів ресторанами та поїздками на особистому транспорті, а зробити крок у бік спокутування перед планетою. 

Статті на тему