UA
RU

Померла письменниця Вікторія Амеліна

Редагувати переклад

Українська письменниця і документаторка воєнних злочинів Вікторія Амеліна померла 1 липня у лікарні імені Мечникова у Дніпрі. Смерть наступила в результаті поранення, несумісного з життям, спричиненого ракетним ударом російських окупантів.

Померла письменниця Вікторія Амеліна

Сумну новину зі згоди рідних письменниці повідомив Український ПЕН. 27 червня Вікторія Амеліна перебувала у Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. В момент ракетного удару по місту вони вечеряли в ресторані Ria Lounge. Ракета влучила в будівлю ресторану. Вікторія отримала тяжкі поранення. Лікарі та парамедики у Краматорську та Дніпрі робили все можливе, щоб урятувати життя. На жаль, поранення було смертельним. В останні дні життя Вікторії поруч із нею були її рідні та друзі.

Український ПЕН та правозахисна організація Truth Hounds заявили, що влучання окупантами у цивільний об’єкт в українському місті є черговим воєнним злочином росії:

«Аналіз руйнувань та показів свідків указує на те, що росіяни застосовували для удару високоточну ракету типу «Іскандер». Вони достеменно знали, що вони стріляють у місце, де буде велике скупчення цивільних людей. Відомо про загибель 13 людей, близько 60-ти поранено».

Влітку 2022 року Вікторія Амеліна приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds. Вікторія документувала воєнні злочини росії на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України. Також письменниця працювала над своєю першою нон-фікшн книжкою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War. Вона зверталася до урядів інших країн про надання зброї Україні. І про створення спеціального міжнародного трибуналу для всіх винуватців російських воєнних злочинів проти України

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Daniel Mordzinski / Український ПЕН

Читайте також: ВОЄННІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ: РОЗСТРІЛ ЗА СЛОВА «СЛАВА УКРАЇНІ!»

 

Статті на тему