UA
  RU

  РџСЂРѕ що жінРеР° мовчить: Надія Парфан, СРРРРРРССРРСРРР°

  Редагувати переклад
  На початку квітня в онлайн-кінотеатрі Takflix.com вийшов фільм «Жінки, що грають у ігри». Стрічка розповідає про переможниць премії Women in Arts 2021, яку щороку проводять ООН Жінки в Україні та Український Інститут. Авторка фільму Надія Парфан відповіла за запитання рубрики Marie Claire.

  Надія Парфан

  Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто не можна мовчати?

  Вголос можна говорити про все, адже ми живемо у вільній країні зі свободою слова. Інша справа: чи треба? Варто, як мінімум, тричі обдумати все, що скажеш публічно чи в соцмережах. Не варто говорити те, що сіє розбіжність чи ненависть до вразливих соціальних груп, те, що знецінює чиюсь роботу. Краще тримати при собі будь-яку неконструктивну критику. 

  У жодному разі не можна мовчати про насильство, яке твориться на твоїх очах або про яке тобі достеменно відомо. 

  Коли та з ким останнім часом вам було приємно помовчати?

  Останнім часом у світі так мало можливостей спілкуватися, що хочеться навпаки — говорити і насолоджуватися живою розмовою.

  Коли ви останній собі хвалили, а за що зварили?

  Я веду щоденник, де намагаюся щодня записувати речі, за які вдячна світові і самій собі. Сьогодні хвалила собі за те, що завершила складне та рутинне робоче завдання. А зварила за те, що пізно лягла і вибилася з режиму.

  Ѓазвіть найРерасивіу СЂС–С‡ С– СЗРѕРјСѓ РІРё С—С— такоя вважаєте ?

  Маленька фарфорова чашка для кофе по-турецьки, якою я користуюся майже кожного дня. Вона тонка, красива і водночас дуже функціональна. Її приємно тримати в руках, а кава з неї вдвічі смачніша. Це маленька розкіш, яку можеш дозволити собі щодня. І це так цінно за годину одноразового всього — стаканчиків, кришечок, промов, проектів, стосунків. Люблю речі, які служатимуть довго.

  Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

  Співати. Бо музика — це найвище з мистецтв, а тіло — найдосконаліший інструмент.

  Надія Парфан 3

  Читайте також: ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР ПРОДОВЖЕННЯ КОМЕДІЇ АНТОНІО ЛУКІЧА «МОЇ ДУМКИ ТИХІ 2» 

  Якби ви могли залишити тільки одне спогад, щоб це було?

  Захід сонця на Кінбурнській косі.

  СРРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРСРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРРРСРРСРРРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРРСРРСРРСРРРСРРСРРРѓРѓСѓРЈРѓРѓСѓСѓСћРѓРѓРѓСѓСѓРѓРѓСѓСѓ ?

  Сучасним чоловікам личить емпатія та, зокрема, вміння слухати і не перебивати. Ще не побачила жінок, яких прикрасили б штучні губи — хоча всі мають право робити зі своїм тілом що заманеться.

  Якби вам довелося собі порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

  Просік — легке, грайливе, з бульбашками. Це напій, з яким весело.

  До якого поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

  Ні про що не жалкую. Довгий час я була дуже слухняною дівчинкою, аж надто. А потім перестала – все збалансувалося.

  Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, наоборот, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

  Природа і справді наділила деяких людей неймовірною красою, але я не звикла виокремлювати зовнішність і акцентувати на ній. Зовнішність має віддзеркалювати внутрішність: наприклад, почуття гумору чи інтелект. Якщо ж людина «просто гарна» — це трохи нудно, чи не так?

  Чим гахне щастС?

  Землею, що піднімається у повітря від перших крапель літньої грози. Свіжозмеленою кавою. Морським бризом.

  Фото: Валентин Кузан, Ганна Грабарська

  Читайте також: РЕЖИСЕРКА НАДІЯ ПАРФАН: «У МЕНІ БОЛИТИ ДУША ЗА ВСІХ ЖІНОК МИНУЛОГО, ЯКІ НЕ ПОТРАПИЛИ В КАНОН І КАНУЛИ В НЕБУТТІ ІСТОРІЇ»

  Статті на тему