UA
RU

Музеєфікація пам’яток Майдану: за допомогою нових технологій «оживили» визначні місця Революції Гідності

Редагувати переклад

У Києві представили проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану». За допомогою імерсивних технологій були відтворені визначні місця Революції Гідності.

проект "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам'яток Майдану"

До 10-ї річниці від початку Революції Гідності у Музеї Майдану представили проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану». Завдяки імерсивним технологіям спеціалісти «оживили» десять визначних місць Революції Гідності.

проект "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам'яток Майдану"

У межах проєкту було оцифровано 15 тисяч світлин, на яких закументовано події Революції Гідності. Далі по фото було відтворено об’ємні моделі визначних місць. Зокрема, низку барикад з боку Бессарабської площі, поблизу Головпоштамту, біля будинку Профспілок, на Європейській площі, на вул. Героїв Небесної Сотні та на вул. Грушевського. А також елементи наметового містечка, конструкцію «Ялинки» та Мистецький Барбакан. У цих місцях розташовані стенди з QR-кодом, за яким можна «оживити» вигляд центру Києва у 2013-2014 роках. Всі об’єкти зроблені в оригінальному розмірі та пропорційні місту.

проект "Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам'яток Майдану"

Проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану» доповнить екскурсії, які проводить Музей Майдану. Він допоможе людям, які не були безпосередніми учасниками подій, уявити ці події. Також проєкт стане в нагоді педагогічним працівникам для глибшого висвітлення історії України. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики 

Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ХУДОЖНИКА ІВАНА МАРЧУКА «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ»

Статті на тему