UA
RU

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну

Редагувати переклад
Українське медіа СЛУХ і відеопродакшн KNIFE! Films презентували трейлер документального фільму «Далі» про українок, які через повномасштабне вторгнення росії були вимушені покинути батьківщину. Режисер фільму - Артем Григорян, продюсер - Максим Сердюк.

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну-Фото 1

До подій 24 лютого 2022 року в кожній було своє життя. У Маріуполі, де просто живеш і насолоджуєшся морем у різні пори року, у безпечному Харкові з маминими объятками, в Одесі, де знаєш шкірного і не втомлюєшся відкривати щодняі вулички, а ще в Києві, Дніпрі, Сумах та сотнях інших населених пунктів. Були плани та мрії про майбутнє, навчання, освіту, кар"єру, буденні родинні радощі. А потім — вибухи, перші бузки, збирання промов похапцем і врешті перетин кордону України для пошуку безпечного місця для себе та близьких.

А що далі? Саме таку назву отримав фільм, а його автори намагалися дати відповідь на цей запитання. «Далі- це історії людей, які рятувалися від військових дій та були змушені залишити свої будинки у пошуках захисту та допомоги в країнах Європи.Автори фільму через інтерв'ю зі шкірною героїнею розповідають про їхній нелегкий шлях та переживання вибору, про життя в нових країнах та бажання повернутися додому.

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну-Фото 2

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну-Фото 3

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну-Фото 4

СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну-Фото 5

«До подій 24 лютого, коли ми чули слово “війна”, то у нашій уяві виникали місця бойових дій, окопи, дах, смерть. Але після повномасштабного вторгнення це слово стало для нас багатофункціональним – це узагальнення різних процесів, один із яких – вимушена еміграція цивільних. Коли людям доводиться залишати власні домівки проти волі та їхати на пошук безпечного місця. Такі історії — теж історії про війну, незважаючи на те, що ти їдеш за кордон у мирну среду.

Люди опинилися в життєвих ситуаціях, місцях та обставинах, у яких не думали, що колись опинятися. Їм потрібно будувати нове життя: обладнуватись на новому місці, вчити мову, починати все спочатку. Вони готові вступати на новий шлях і за цим цікаво спостерігати. Ось про це фільм “Далі"" - говорити режиссер фільму Артем Григорян.

Прем'єра документальнаго фільму відбудеться 14 вересня на YouTube-каналі СЛУХ.

Читайте також: ДІТИ З ГАРЯЧИХ ТОЧОК ПОЛУЧАЮТЬ ЛІКУВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ ТРАВМ ПІД ПАТРОНАТОМ ПЕРШОЇ ЛЕДІ УКРАЇНИ

Статті на тему