Як досягти щастя? Гарвардські вчені вже мають відповідь.
Кожна людина має хоча б приблизне уявлення про те, що робить її щасливою. Хтось кайфує від занять йогою на березі річки рано-вранці, хтось розслаблюється під улюблений серіал і келих вина, хтось мріє повалятися в гарячій ванні з книжкою в руках. Звичайно ж, щастя не тільки в дрібницях, а й у глобальних речах — здоров’я близьких, почуттях до другої половинки, затишного будинку…
Гарвардський університет вирішив вивести формулу довгого та щасливого життя. Авторитетні вчені ініціювали дослідження під назвою Дослідження розвитку дорослих, в якому взяли участь 800 людей Що ж із цього вийшло?
Читайте також: ВІДОМІ ЖІНКИ ПОДІЛИЛИСЯ СЕКРЕТАМИ ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ
Хто не знає про шкоду нікотину та алкоголю? Ця парочка — наш головний ворог, коли йдеться про здоров’я, молодість та довголіття. У юності ми мало замислюємося про те, до чого призводять шкідливі звички — шукаємо в них втіху і спосіб розслабитися, а ось із віком починаємо усвідомлювати всю плачевність ситуації. Але час не повернеш, залишається лише боротися із наслідками. Але у вас є горезвісне «тут і зараз». Тож пообіцяйте собі розпрощатися з усіма поганими звичками та тримайте своє слово.
Виявляється, що ваше бажання вчитися та отримувати нові навички безпосередньо пов’язане з благополуччям. У дослідженні взяли участь колишні студенти вищих навчальних закладів та середньостатистичні американці. Як ви вже могли здогадатися, перші відчували себе бадьоро і були цілком здорові у віці 70 років, незважаючи на їхній соціальний клас, IQ, дохід та престиж коледжів.
Цей пункт не залежить від вас безпосередньо, але від нього залежить те, чи будуть щасливі та здорові ваші діти. Якщо людина згадує дитинство з усмішкою і щемливою тугою, то велика ймовірність того, що вона успішна і задоволена своїм життям, якщо цей період для неї — одна суцільна темна пляма, то вона з високою ймовірністю досі не може оговтатися від цієї психологічної травми. Людям із загубленим дитинством складно заводити друзів та зав’язувати романтичні стосунки, які, окрім інших факторів, є запорукою щасливого життя.
Читайте також: ТАЄМНИЙ СМЕР: ЯК ВИГЛЯДЕ ЩАСТЯ ПО-ЯПОНСЬКИ?
Цікаво, що на те, як ви старієте, впливає те, як спілкуєтеся з іншими людьми. Дослідники дійшли висновку, що люди, які є «емоційними інтелектуалами», живуть довше та переживають природні процеси легше. До того ж, жодного значення не мають їхнього соціального статусу або рівня IQ.
Замість того, щоб звинувачувати інших та бути пасивно-агресивним, проблеми потрібно вирішувати як доросла та зріла людина. Саме цей шлях веде до щасливого життя, упевнені гарвардські дослідники. Вони кажуть, що блискавична реакція на конфліктну ситуацію має такий самий блискавичний результат, але в довгостроковій перспективі тягне за собою негативні наслідки. Ті, хто справляється з конфліктом такими методами, як альтруїзм, сублімація, придушення та гумор, з більшою ймовірністю будуть умиротворені та щасливі.