UA
RU

Свідчення людей, які опинилися в окупації, повинні почути всі: відбулася премія Тюльпан прав людини від Посольства Нідерландів

Редагувати переклад
Посольство Нідерландів в Україні оголосило переможницю щорічної премії правозахисників "Тюльпан прав людини”. Нею стала правозахисниця Ольга Решетилова, співзасновниця та координаторка Медійної Ініціативи з Прав Людини.

Свідчення людей, які опинилися в окупації, повинні почути всі: відбулася премія Тюльпан прав людини від Посольства Нідерландів-Фото 1

«Вже вп'яте Посольство вручає премію Тюльпан Прав Людини в Україні. Кожного року ми робимо це, аби підтримати правозахисників та активістів. Цього року, звичайно, обставини кардинально змінилися через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Цього року правозахисниці, як і всі українці працюють у дуже складних умовах, але ті, як вони допомагають людям, які опинилися на тимчасово окупованій території, як документують злочини та адвокатують підтримку України, дає всім нам віру та впевненість у тому, що злочинців буде притягнуто до відповідальності та наказано. Тому в 2022 році ми підтримуємо Україну та українців більше, ніж будь-коли. Цією Премією ми хочемо сказати, що Нідерланди з вами. Ми поруч і ми допомагаємо всіма можливими шляхами і так довго, як буде потрібно». – зазначає Йеннес де Мол, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Як і в попередні роки, лауреат Премії “Тюльпан прав людини” отримує від Посольства статуетку тюльпана як символічну відзнаку за правозахисну роботу та премію для фінансування важливої ​​діяльності організації.

Наступного дня після повномасштабного російського вторгнення в Україну Решетилова та коллеги розпочали збір та документування військових злочинів і злочинів проти людяності, скоєних під час російської збройної агресії в Україні.

«Ця нагорода є великою честю для МІПЛ. Але ми хочемо посвятити “Тюльпан” усім жертвам воєнних злочинів в Україні, усім тим храбрим людям, які продовжують опір, і всім, хто віддав свою життя за Україну та свободу», – каже лауреатка цьогорічної премії Ольга Решетилова.

Ольга брала участь у кількох польових місіях біля зони бойових дій, організовуючи поїздки з метою допомоги потерпілим. Вона з командою документувала злочини на Донбасі та передавала висновки МІПЛ делегаціям ОБСЄ. Наразі Ольга Решетилова та команда МІПЛ зосереджені не лише на самій документації, а й на підтримці жертв та тих сімей, які шукають своїх близьких, жорстко викрадених та захоплених росіянами.

Свідчення людей, які опинилися в окупації, повинні почути всі: відбулася премія Тюльпан прав людини від Посольства Нідерландів-Фото 2

«Коли я прокинувся о 5 ранку 24 лютого, після перших звуків вибухів, не було страху, а було чітке розуміння, чого чекати від російської агресії. Ми це знали саме тому, що багато років мали справу з наслідками російської окупації Донбасу та Криму. Потрібно було зробити все можливе, щоб допомогти людям пережити окупацію. Тому вже наступного дня, переселяючи наші батьківщини на захід України, вся команда МІПЛ працювала над налагодженням контактів із новоокупованими територіями, пошуком способів допомогти людям, донести інформацію до міжнародної спільноти. Ми не робили нічого особливого, але для нас справді особливими та героїчними були і є ті люди, які діляться своїми свідченнями, надають нам інформацію з окупованих територій, є сильними та сміливими, щоб розповісти світові про свої особисті втрати». - Додала Ольга Решетилова.

Премія Тюльпан Прав Людини вручається за видатні досягнення у боротьбі за права людини. Щороку комісія обирає тих, хто робить великий внесок у просування демократичних цінностей та прав людини в Україні. У 2022 році головна тема в Україні, звичайно, військові злочини та робота спрямована на притягнення до відповідальності злочинців.

Фото: Natalia Krasvchuk

Читайте також: BACK TO THE ROOTS: НА ПОЛЬСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННІ СТАРТУВАЛО ШОУ ПРО ВИДАВНИХ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ПОВЛИНУЛИ НА ЄВРОПЕЙСЬКУ КУЛЬТУРУ