UA
  RU

  Тільки спокій: 7 небанальних способів розслабитися

  Редагувати переклад
  У сучасному ритмі життя нам нерідко доводиться долати кілька завдань одночасно. І тоді уникнути перенапруги практично неможливо.
  
  Тільки спокій: 7 небанальних способів розслабитися

  Однак хронічна втома ще нікому не личила. Іноді потрібно дати можливість зупинитися, видихнути і розслабитися. Головне знати, як це робити правильно.


  Класичні методи релаксації – йога, медитація, ванна з аромамаслами, масаж, прогулянка на свіжому повітрі – знайомі кожному. Але є й інші цікаві способи зняти напругу, про які варто знати.

  Спілкування з тваринами

  Вчені довели, що після того, як погладиш кішку чи собаку, рівень серотоніну, гормону щастя в організмі підвищується. А ще люди, у яких є домашні тварини, спокійніші, і у них набагато рідше буває високий кров'яний тиск. Чим не привід завести чотирилапого друга? Альтернативний варіант - відправитися в зоопарк, на виставку кішок або дельфінарій.


  Розчісування волосся

  Звучить незвично, але це працює. Розчісування волосся – це свого роду масаж, який допомагає розслабити м'язи голови та нормалізує кровообіг. Робити це треба хоча б упродовж двох хвилин. Також можна скористатися спеціальним масажером для голови.

  Читайте також: 5 найпоширеніших проблем волосся та способи їх усунути

  читання вголос

  Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку, що найкращими ліками від стресу та тривожності є читання. А читання вголос задіє всі вербальні процеси - мова, слух і мислення - і допомагає по-справжньому відволіктися. Крім того, це одна з найкращих вправ для розвитку дикції.


  Душ із ароматним гелем

  Якщо немає часу на розслаблюючу ванну, можна прийняти душ із ароматним гелем, лосьйоном або кремом. Релаксуючим ефектом володіють запахи лаванди, сандалу та ромашки.

  Прибирання

  Наведення порядку - це і рухова активність, і емоційне задоволення отриманого результату. Відсутність захаращеності навколо допоможе упорядкувати і власні думки. Звичайно, прибирання варто проводити, тільки якщо ви втомилися не від нього.

  Читайте також: 8 звичок, що викликають втому  Жування жуйки

  Згідно з результатами дослідження професора Ендрю Сколі з Мельбурнського університету Суінберн процес жування жуйки підвищує працездатність мозку та знижує рівень кортизолу, роблячи людину більш стійкою до стресів. Причому що швидше жуєш, то швидше заспокоюєшся — за 20 хвилин швидкого жування рівень кортизолу скорочується на 25,8%.

  Розфарбовування розмальовок

  Психологи з'ясували, що дитячі розмальовки допомагають закінчити роботу вчасно. Тому в період підвищеного стресу варто викроїти час і взяти до рук олівці чи фарби. До речі, останнім часом з'явилося багато й дорослих розмальовок-антистрес. Від дитячих вони відрізняються тільки більш хитромудрими і абстрактними візерунками. Кожен може вибрати щось на свій смак: медидативні мандали, країни або «Гаррі Поттера».


   

  Фото: Istockphoto

  Статті на тему