UA
RU

Тривожність та алкоголь

Редагувати переклад
Алкоголь є найпоширенішим механізмом подолання тривоги. За даними Американської асоціації тривоги та депресії (ADAA), близько 20 відсотків людей із соціальним тривожним розладом також страждають від зловживання алкоголем або залежності, а недавнє дослідження показало, що ці два розлади мають більш сильний зв'язок серед жінок.

алкоголь тривога

Алкоголь справді пригальмує наш мозок, і знімає певні блоки. Чому? Бо він імітує дію гама-амінобутирової кислоти, гальмівного нейромедіатора. Саме гама-амінобутирату бракує мозкові людей, що переживають посттравматичне порушення. До того ж алкоголь блокує дію нейромедіатору збудження, глутамату. Тому гальмування алкоголем і зняття тривожності певною мірою діє.

Хоча алкоголь тимчасово стимулює «хімічні речовини для щастя» в мозку (імітує дію окситоцину, нейромедіатору та гормону), який виділяється коли нам добре і тишно із кимось, коли ми кохаємося чи просто обіймаємося, а також коли ми перебуваємо серед однодумців чи під час пологів . Медіа охрестила окситоцин гормоном любові, але це хибне визначення. Так ось, саме подібність дії алкоголю до дії окситоцину робить оточення привабливішими в очах п'яненького людини, і допомагає долати страх соціуму. Ви відчуваєте себе більш щасливими та менш тривожними, але тут все добре і закінчується: через кілька годин після вживання алкоголь може підвищити рівень тревоги.

Коли алкоголь починає зникати, ви, ймовірно, відчуватимете себе більш тревожними, стомленими і пригніченими, ніж до того, як випили. Надмірне вживання алкоголю також може призвести до похмілля – з такими симптомами, як тошнота, запаморочення, головний біль, зневоднення та низький рівень цукру в крові – що ще більше сприятиме проблемі тривоги.

Але це ще не все, надмірне вживання алкоголю збільшує ризик хронічних захворювань та інших психічних розладів. Крім того, безпечної дози не існує, і вживати його не можна людям за рулем та вагітним жінкам. 

Одне дослідження виявило значну зв'язок між рівнем споживання алкоголю та проблемами психічного здоров'я та успішністю. Студенти, які вживали алкоголь у надлишку, частіше відчували помірний/високий психологічний дистрес і частіше відчували академічні проблеми.

Рекомендація:

Якщо вам часто буває тривожно, виключіть алкоголь. Потім, коли ви навчитеся керувати симптомами тривоги, ви зможете час від часу пити.

Читайте також: У ВОЄННІЙ ГОДИННИК: 10 СПОСІБІВ БІЛЬШЕ РУХАТИСЯ У ПОВСЯДНЕНОМУ ЖИТТІ

Статті на тему