UA
RU

Унікальний мистецький проект для лікарів світу підтримали керівники ВООЗ та ЮНЕСКО

Редагувати переклад
Під час концерту глядачі побачили відеозвернення керівництва ВООЗ та ЮНЕСКО.
Унікальний мистецький проект для лікарів світу підтримали керівники ВООЗ та ЮНЕСКО-Фото 1

16 вересня в Національній опері України пройшла світова прем'єра міжнародного проекту «Музична дяка лікарям за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО», який об'єднав композиторів та виконавців з Франції, Турції, України, Китаю, Японії та інших країн, глядацьку залу заповнили українські медики . Автором проекту є Артист ЮНЕСКО на ім'я світу Герман Макаренко.

Я хочу висловити глибоку вдячність від ЮНЕСКО пану Герману Макаренку, представникам Global Harmony Art та офіційним представникам України, які організували цей концерт, присвячений усім медичним працівникам, які самовіддано продовжують боротися з пандемією. У контексті цього глобального кризи в галузі охорони здоров'я, коли є необхідність соціального дистанціювання, роль митців та музикантів, які об'єднують усіх нас за допомогою мистецтва, стає вирішальною як ніколи,

- зазначив заступник генерального директора ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко від імені генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулє.

Наразі є надзвичайно важливими слова генерального директора ЮНЕСКО: «У ці нестабільні та невизначені години нам потрібно звертати увагу на те, що нас об'єднує — на те, що показує нам світ у всьому його різноманітті, — і для цього нам потрібні митці».

У свою чергу генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус у вітальному слові до учасників та глядачів проекту підкреслив:

У ці складні години нас щодня надихають медичні працівники, їх відданість лікуванню пацієнтів, захисту громад та взаємодії для того, щоб зупинити пандемію COVID-19. Вони роблять це з ризиком для власного здоров'я та часто в умовах браку захисного обладнання та матеріалів. Надто багато медичних працівників віддали свої життя чи були інфіковані, ставлячи потреби інших вище за власні. Цей концерт нагадує нам про творчість, надію та солідарність із лікарями у наших спільних зусиллях для подолання пандемії.

Лікарям України та інших країн важливо відчути слова вдячності від керівників ВООЗ та ЮНЕСКО, відчути глобальну підтримку світової спільноти. Саме тому до музичної програми включили твори та фольклорні композиції зі всіх континентів, серед них кілька світових прем'єр. Вдалося об'єднати зусилля артистів ЮНЕСКО з різних країн та створити непересічний творчий продукт для мільйонів глядачів по всьому світу.

«Ми всі разом, українські та зарубіжні артисти, довели, що можемо створювати ексклюзивні мистецькі проекти, цікаві світові. Це важлива складова іміджу України. Надіюсь, нашу ініціативу продовжувати інші митці і ми також будемо рухатися у напрямку створення великих міжнародних проектів, соціальних проектів, які потрібні тут і зараз, які відповідають на сьогодення», - резюмував Герман Макаренко.

Результатом проекту «Музична дяка лікарям» стане унікальний аудіовізуальний продукт, який побачити багатомільйонна аудиторія, лікарі з усього світу – він буде розміщений на медіа-платформі у вільному доступі.

У програмі концерту прозвучали по два твори з кожного континенту і кілька українських композицій. Зокрема, відбулася світова прем'єра гімну «Путь надії» французького композитора П'єра Себо, створеного на скульптуру Посла доброї волі відомої французької скульпторки Хедві Сер. Також представлено принципово новий формат – колаборацію онлайн та офлайн, що відповідає викликам, пов'язаним з COVID-19. Так, у режимі реальної години турецький композитор Кудсі Ергюнер виконував інструментальну партію, яка транслювалася онлайн, водночас біля концертної залі акомпанував йому оркестр Kyiv Classic.

Читайте також: Маестро краси: Диригент Герман Макаренко про концерт-благодарю лікарів та співпрацю із ЮНЕСКО та ВООЗ

Символічно, що музыканты одночасно виконували композицію, перебуваючи у різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем'єра твору The Heart of Africa українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Завершилася програма на оптимістичній ноті – твором «Amazing Grace», яке якнайкраще передає віру подолання пандемії.

Проект «Музична дяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)» є частиною глобального руху «Resili Art», започаткованого ЮНЕСКО. Він надсилає потужний сигнал світу звернути увагу на медиків і відзначити їх важкий труд і неоцінений внесок для збереження здоров'я людства. Водночас, високі ідеї, креативні мистецькі колаборації та нові формати спонукають появу нових мистецьких ініціатив, спрямованих на створення соціально-відповідальних глобальних акцій.

Проект відбувається під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду. Це вже не перша творча співпраця артистів ЮНЕСКО в ім'я світу з різних країн, яка отримала новий поштовх під час пандемії.

довідка: Минулого року українські музыканты ініціювали глобальний проект «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маєстро Герман Макаренко, до якого приєдналися митці з Франції, Японії, Турції, Південної Кореї, Грузії та інших країн.

Прес-служба Kyiv Classic Orchestra

Статті на тему