UA
RU

У Саудівській Аравії жінки борються за право керувати автомобілем

Редагувати переклад

Деякі жінки, наприклад, мешканки Саудівської Аравії, досі не мають права сідати за кермо автомобіля.

Municipal Elections Are Held Acoss The Kingdom of Saudi Arabia

І хоча офіційного закону, який забороняв би їм керувати автомобілем, у конституції королівства немає, держава досі не видає жінкам дозвіл на отримання прав водія. Ті, кого викрили у нелегальному керуванні, можуть бути оштрафовані або навіть заарештовані.

Натерпівшись сповна, мешканки Саудівської Аравії створили рух #IWillDriveMyCarJune15 у соціальних мережах. У рамках кампанії активістки обіцяють владі влаштувати демонстраційний автопробіг 15 червня. Представниці акції пропонують державі два варіанти виходу із ситуації: видати жінкам права на водіння або надати безкоштовний транспорт, який возив би їх у справах.

Читайте також: Сексизм у науці: чому жінок продовжують вивчати?

До слова, акцію у Саудівській Аравії мало хто підтримує. Одні пишуть гнівні коментарі, заявляючи, що жінка за кермом ображає чоловічу гідність та релігійні почуття мусульман. У зв'язку з тим, що думки в країні розділилися арабський телеканал MBC, вирішив провести власне опитування. Виявилося, що 76% жителів Саудівської Аравії виступають проти легалізації водіння для жінок. Цікаво, що пізніше результати опитування було видалено.

Понад те, у королівстві діють інші, що принижують жінок, закони. Наприклад, жінка не може отримати паспорт без дозволу чоловіка. Але є у мешканок Саудівської Аравії та перемоги у боротьбі за свої права: минулого року вони таки змогли домогтися дозволу голосувати та балотуватися у депутати. Щоправда, у своїх передвиборчих кампаніях жінки не мають права звертатись до чоловічої частини населення.

Life In The Kingdom of Saudi Arabia

Фото: Gettyimages

Статті на тему