UA
RU

В Україні стартувала Національна програма #ВрятуйКінцівку 

Редагувати переклад

Програма передбачає проведення 15 000 операцій на кінцівках завдяки зібраному Першому медичному мільярду.

За даними експертів війна, яка триває є війною травмованих кінцівок. Основним засобом ведення бою є артилерійські, ракетні та мінометні обстріли, і як результат – тисячі поранених з вогнепальними та мінно-вибуховими травмами рук та ніг.

В Україні стартувала Національна програма #ВрятуйКінцівку -Фото 1

Через війну Україну може чекати десятки тисяч людей з інвалідністю, серед яких як цивільні, так і військові. При якісному лікуванні, до 65% поранених можуть повернутися у стрій, а за професійної реабілітації – більшість вилікуваних зможуть повернутися до більш повноцінного життя в суспільстві.

Міжнародний благодійний фонд “Здоров'я українського народу” за підтримки Інституту травматології та ортопедії НАМН України, Української асоціації ортопедів-травматологів та Кафедри ортопедії та травматології НУ . П.Л. Шупика оголошують про запуск Національної програми #ВрятуйКінцівку.

В Україні стартувала Національна програма #ВрятуйКінцівку -Фото 2

Ціллю програми є забезпечення українських лікарень усім необхідним для проведення 15000 операцій на кінцівках завдяки фандрейзинговій кампанії зі збору Першого медичного мільярда. 

“Сьогодні вся країна донатила на дрони. Але кожного дня з фронту та атакованих міст до лікарень надходять сотні поранених. Понад 70% травм – це травми кінцівок! Якщо не врятувати руки та ноги наших бійців та цивільних зараз, держава та суспільство отримає десятки тисяч людей з інвалідністю, – розповідає Сергій Сошинський – ініціатор програми #ВрятуйКінцівку, президент МБФ “Здоров'я українського народу”. - Середня вартість лікування кінцівки за умови її збереження становить у межах 60 000 — 70 000 грн. Ми закликаємо всіх українців взяти участь у зборі Першого медичного мільярда. Це допоможе провести 15 тисяч операцій пораненим, допоможе зберегти їх кінцівки та повернути до життя”.

Читайте також: Публічне обговорення «Мистецька інтервенція Бенксі. Відкриті питання»

Підтримати програму можна тут.

Для реалізації програми вже сформовано Експертну раду, куди увійшли понад 60 найкращих лікарів-ортопедів та реабілітологів України, які працюють у більшості регіонів. Також розпочалося створення реестру медпрацівників та закладів охорони здоров'я (обласні, міські, районні та інші лікарні), що опікуються травмами кінцівок та реабілітацією. 

Кожний складний випадок травми, що буде зареєстрований у межах програми #ВрятуйКінцівку, буде винесено на розгляд експертів програми, найважчі – на національні консиліуми, за результатами яких буде призначено лікування та конкретний медзаклад, який візьметься його оперувати. Найскладніші операції проводитимуться на базі Інституту травматології та ортопедії НАМН України.

В Україні стартувала Національна програма #ВрятуйКінцівку -Фото 3

Складовими програми є невідкладна допомога потерпілим, створення експертної спільноти, її професійний розвиток та лікування травм кінцівок з наступною реабілітацією. Також на меті програми забезпечення неперервного професійного розвитку медпрацівників для підвищення якості надання медичних послуг та зменшення кількості лікарських помилок.

Проблематика та передумови створення програми #Врятуйкінцівку: 

  •  відсутня комплексна державна програма з лікування травм та збереження кінцівок;
  • відсутній прозрачний, зрозумілий та простий алгоритм дій щодо забезпечення всім необхідним поранених з травмою кінцівки як для самих лікарів-ортопедів, які оперують цілодобово, так і для волонтерів та суспільства;
  •  жодний благодійний фонд, який декларує опіку над пораненими, жодна ініціатива на всіх рівнях, жодна іноземна місія чи активісти-волонтери майже не співпрацюють з визначними та прогресивними українськими ортопедами-травматологами; 
  • відсутній регістр потерпілих на травму кінцівок – через це неможливе якісне планування закупівель всього необхідного для лікування та реабілітації;
  • деякі бізнес спільноти, що заробляють кошти на протезуванні, публікують інформацію у ЗМІ із наративом: краще ампутувати, ніж врятувати, що стало тригером, який суттєво прискорив роботу над створенням програми;
  • відсутність в Україні потужних виробників ендопротезів, гвинтів, пластин та інших необхідних ортопедичних девайсів;
  • дефіцит фінансування лікування травм кінцівок в об'ємі десятків мільярдів гривень.

В Україні стартувала Національна програма #ВрятуйКінцівку -Фото 4

Інформаційна довідка

Міжнародний благодійний фонд «Здоров'я українського народу» заснований у 2009 році та впроваджує лідерські та інноваційні програми для покращення якості, доступності та безпеки медичних послуг. 

Фонд є одним організатором Конкурсу «Національна Медична Премія» та входив до кола друзів Українського Католицького Університету. У 2011 році МБФ «Здоров'я українського народу» було прийнято до лав Всеукраїнської благодійної організації «Асоціація благодійників України» дійсним членом якої він є і сьогодні, а також отримав від асоціації найвищу відзнаку “Компас благодійності України”. 

Президентом фонду є Сергій Сошинський – український громадський діяч у галузі медицини, радник Міністра охорони здоров'я з питань освіти, науки та інновацій, співголова Оргкомітету «Національної Медичної Премії».

Місія фонду: збереження та зміцнення здоров'я українського народу шляхом реалізації соціальних програм, спрямованих на підвищення соціального статусу медичного працівника, покращення рівня медичного обслуговування та поширення знань серед населення про надання медичних послуг.

Серед реалізованих проектів фонду Програма Національна медична премія, Програма Зірки за здоров'я, Банк благодійних подарунків, Програма Лікарням від Серця, Програма Доброволець Добрих Справ, Акція Крок до життя, Проект Інформатика та медицина, Проект «Вечірня Школа Фандрейзингу», Благодійна акція «Вітамінки для дитинки» та інші.

 

 

Статті на тему