У Києві в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” відкрилась виставка “Бабин Яр: Дзеркала смерті”. Вона присвячена 82-м роковинам трагедії.
В День пам’яті жертв Бабиного Яру для глядачів відкрилась мультимедійна виставка “Бабин Яр: Дзеркала смерті”. Експозиція присвячена 82-м роковинам трагедії. Її можна переглянути у Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр” до 29 жовтня 2023 року.
Експозиція демонструє шлях, яким йшли у свій останній путь київські євреї 29 вересня 1941 року. За часів Другої світової війни у Бабиному Яру загинуло близько 100 тисяч осіб. Це були євреї, українці, роми. Проте виставка не лише про них. Глядач бачить відображення долі жертв Голодомору і Маріуполя, депортованих кримських татар і розстріляних ромів. А також в’язнів ГУЛагу, Сирця та Ягідного, військовополонених, вбитих у Катині, Дарниці та Оленівці. Як зазначають організатори, виставка покликана повернути глибинне знання про зло вчорашнє, аби надихнути зупинити зло сьогоднішнє.
“Війна змусила нас переглянути багато процесів, в тому числі вона показала потребу у нових підходах до меморіалізації. Використання лише двох форматів роботи з пам’яттю: кладовище чи музей, – призвело до того, що 2021 році лише 55% українців знали, що Бабин Яр знаходиться в Києві, а 26% зізналися, що їм невідомо його місцезнаходження. Тому ми визначили формування “живої пам’яті” ядром стратегії розвитку заповіднику. Сьогоднішньою виставкою ми прагнули привернути увагу до “реінкарнації зла”, яке змінює режими і мундири, але не змінює своєї антилюдської сутності. Саме так працює “жива пам’ять”, на яку заслуговують жертви Голокосту”, – наголосила під час відкриття виставки в.о. генерального директора Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр” Роза Тапанова.
Виставка проходить у виставковому павільйоні “Жива памʼять” за адресою: м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 46А.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
Читайте також: ДЕСЯТЬ ДНІВ ВОГНЯНОЇ БОРОТЬБИ: МОМЕНТИ, ЩО ЗАКАРБУЮТЬСЯ У ПАМ’ЯТІ