UA
  RU

  ‚«Я тобі розумію…»: чому не слід казати такі слова підтримки 

  Редагувати переклад
  Підтримка це так важливо, особливо зараз у сучасних реаліях. Здавалося, підтримати іншого чоловіка це просто, але не всі можуть це робити правильно. Доречно говорити про прояв нашої емпатійності, не плутати зі співчуванням (адже співчування — це одна з реакцій на емпатію).

  підтримка

  Емпатія — це здатність розуміти і відчувати почуття іншої людини. Наразі дуже багато людей пережили жахіття, і вони хочуть бути почутими, а не ось це «Я тобі розумію».

  • Кожна особа має свою унікальну історію та досвід, і тому казати «Я тобі розумію» буде недоречно. Це може лише викликати роздратованість. 

  Натомість слід використовувати фрази на кшталт «Я хочу зрозуміти твої почуття», «Те, що тобі довелося пережити, — це страшно», «Я можу тобі чимось допомогти?».

  • Не знецінюйте почуття людини та не зрівнюйте її ситуацію з іншими. Так ви можете тільки відштовхнути її від себе та залишити сам на сам зі своїми почуттями. Уникайте таких фраз: «Дурниці, не хвилюйся», «Добре, що живий, а іншим ще гірше» і т.д. 
  • Якщо людина не хоче ділитися з вами певною інформацією, не тисніть на неї. Можливо, вона не готова розділити пережите з кимось, тож зачекайте.

  Не оцінюйте поступки особи: «А якби мене послухала», «А чого одразу не виїхала» і т.д.

  Наголосіть на позитивних рисах, сильних сторонах особи. 

  • Не потрібно такого: «Ой, бідненька», «Мені так шкода тобі» - так ви лише ще більше заганяєте людину в позицію жертви.

  Мабуть, найголовніше — це виявляти активне слухання. Просто вислухайте людину спокійно, не перебиваючи та не підганяючи.

  Важливо також пам'ятати і про себе. Ви не повинні підтримувати всіх на вред собі. Важливо діяти опираючись на власні сили, коли відчуваєш у собі внутрішню енергію та ресурс. 

  Якщо немає можливості допомогти, то краще скоординувати до того, хто може надати якісну підтримку.

  Нагадуємо, інтернет-платформа психологічної допомоги “Розкажи мені” працює цілодобово. Для отримання допомоги потрібно коротко описати свій запит та надіслати заявку через сайт tellme.com.ua. Консультації проводяться безкоштовно в режимі онлайн.

  Галина Волошина, психологія

  Фото Келлі Сіккема on Unsplash

  Читайте також: HUTIR – ПРОСТІР ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З УКРАЇНИ, ЩО ВТРАТИЛИ СВОЮ ДОМІВКУ

  Статті на тему