UA
RU

Як це було: У Києві презентували тизер-трейлер до фільму-драмі “БУЧА”

Редагувати переклад

13 вересня у День міста Буча кінопродюсер Олександр Щур (сценарист “Побачення у Вегасі”, “Я, Ти, Він, Вона”) та режиссер Станіслав Тіунов (продюсер “Побачення у Вегасі”, “Продюсер”, режиссер “Молодість”) презентували тизер -трейлер до свого фільму-драмі "БУЧА"

Сюжет художньої кінострічки заснований на реальних подіях, що відбувалися у містах Буча, Ворзель, Гостомель та Ірпінь під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року.

Фільм-байопік розповісти про спасіння 203 місцевих жителів Константином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав політичне притулок в Україні та проживає в Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Константин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачитиме весь страх війни та окупації – вбивства, пограбування, зґвалтування. 

Після деокупації Київської області Константин став героєм багатьох публікацій та телевізійних сюжетів у впливових національних та світових ЗМІ, серед яких французьке видання Le Monde, телеканал France 24, британський телеканал ITV news та інші.

“Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі, - розповідає Олександр Щур, продюсер фільму “БУЧА”. - Ми вважаємо, що реалізація цього проекту допоможе Україні привернути увагу міжнародного співтовариства і заохочуватиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі”.

Зйомки кінофільму “БУЧА” заплановані на грудень-січень, а прем'єра відбудеться на роковини трагедії.

Читайте також: СЛУХ випустити документальний фільм «Далі» — про жінок, які залишили домівки через війну

У стрічку також буде включено сцену спасіння відомого українського композитора, Лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада, який під час подій фільму перебував у своєму будинку у Ворзелі Декілька творів Ігоря Дмитровича, такі як “Сіла птиці” та Марш Сотні з оперети “Конотопська відьма” будуть використані у фільмі як саундтреки. Автором головного саундтреку до стрічки виступив Іса Меліков – відомий азербайджанський композитор та продюсер.

Кастинг акторів на ролі у фільмі буде проведено до кінця року, але вже відомий виконавець ролі головного антагоніста – ним став В'ячеслав Довженко – український актер театру та кіно, Лауреат премії «Золота дзиґа» за найкращу чоловічу роль.

Як це було: У Києві презентували тизер-трейлер до фільму-драмі “БУЧА”-Фото 1

На меті творчої команди фільму участь у міжнародних фестивалях класу “А”, а також представлення стрічки на світових стрімінгових сервісах.

Трейлер-тизер драми “БУЧА” був знятий на кошти американських інвесторів, а подальше фінансування виробництва фільму також буде реалізовано виключно коштом іноземних інвесторів та меценатів. За особистими переконаннями творців фільму через активну залученість українців у зборах на потреби ЗСУ, збори в Україні проводитися не будуть. 

“Маючи вже перші іноземні інвестиції та чітке розуміння що кожна гривня в Україні потрібна для допомоги нашим збройним силам, ми й надалі плануємо залучати кошти за кордоном за рахунок донатів та інвесторів,  - каже Станіслав Тіунов, режиссер стрічки. – Українці теж можуть допомогти, максимально розповсюджувати інформацію про стрічку, щоб привернути увагу ЗМІ, медійних персон та меценатів”.

Як це було: У Києві презентували тизер-трейлер до фільму-драмі “БУЧА”-Фото 2

Тизер-трейлер до фільму “БУЧА” був представлений у Києві в кінотеатрі Оскар, захід зібравши велику кількість ЗМІ та повну залу гостей, серед яких Андрій Хлівнюк, Семен Горов, Олексій Суханов, Ольга Сумська, Олег Панюта, Андрій Джеджула, Данієль Салем, Марина Кінах, Олена Гребенюк, Володимир Нечипорук, Артемій Єгоров, Дмитро Оськін, Юрій Великий, Валерій Жидков, Степан Казанін, Андрій Алфьоров, Дмитро Муравський, Віталій Борисюк, Володимир Жовнір, Ірина та В'ячеслав Дюденко, Олімпія Вайтмусташ та Олександр Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

У рамках заходу також був презентований благодійний фонд Костянтина Гудаускас "Bucha help", найпершим завданням якого стане відбудова зруйнованого житла у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Сайт фонду http://buchahelp.org.

Статті на тему