UA
  RU

  Як зберегти близькість на відстані

  Редагувати переклад

  Зараз багато пар перебувають у стосунках на відстані. Хтось поїхав до іншої країни, вимушено змінивши місце проживання. Це може негативно впливати на стосунки у парі.


  Виникають взаємні образи та претензії. Здається, що партнер забув про тебе та живе своєю життям. Що ж робити, щоб зберегти стосунки? 

  Як зберегти близькість на відстані-Фото 1


  Однозначно, важко тримати дистанцію та утримати стосунки на тому рівні, на якому вони були до війни. Маргарита Шавловська — психологиня-сексологіня, членкиня The European Society for Sexual Medicine, Асоціації психологів України розповіла, що робити, коли коханий далеко.

  Відсутність контролю ускладнює ситуацію

  Ви не обирали бути в стосунках на відстані, це було вимушеним рішенням. Ніхто не знає, коли точно закінчиться війна. Тому стосунки ніби опиняються на паузі до Дня Перемоги. Але життя це ті, що відбувається тут та зараз. Тому може бути сумно від того, що ти не можеш розділити з коханим людиною важливі моменти.   

  Намагайтесь ділитися одне з одним вашими враженнями про день, місцями, які хотіли б з партнером відвідати, спільними планами на майбутнє. Це дозволить вам відчувати присутність коханої людини в житті, незважаючи на відстань. 


  У відносинах на відстані кожен повинен розв'язувати свої проблеми самостійно

  Іноді це може викликати складнощі, якщо до цього ви звикли перекладати відповідальність за свою життя на партнера. Це може призводити до незадоволення, образу та претензій.

  Спробуйте вмикати свою дорослу частину особистості та вчитися вирішувати життєві виклики самостійно.   

  Як зберегти близькість на відстані-Фото 2  У відносинах на відстані може виникати відчуття, що партнер не приділяє вам достатньо уваги.

  Здається, що він міг би дзвонити частіше, цікавитись вашими справами більше. Подумайте, чому ви відчуваєте емоційний голод. Можливо, що період на відстані від коханого можна використовувати для удосконалення інших сфер життя. Знайти нове хобі, приділити годину навчанню, підвищити кваліфікацію на роботі.  

  Для того, щоб зберегти близькість, створюйте спільні ритуалі (наприклад, дзвінки у певний час, перегляд фільмів, заняття спортом онлайн). 


  Концентруйтеся на тому, що вас об'єднує. Згадуйте спільний відпочинок, зустрічі із друзями, сімейні традиції мирної життя, веселі історії з ваших стосунків.  

  Намагайтесь жити повноцінним життям там, де ви зараз. Наповнюйте свій день корисними справами, заботою про себе, спілкуванням із цікавими людьми, новими враженнями. Тоді замість того, щоб докоряти коханому, вам заманеться поділитися з ним позитивними емоціями. 

  Читайте також: Стресостійкість організму залежно від темпераменту 


  Не ставте стосунки на паузу. Не чекайте, що все налагодите, коли знову зустрінетеся. Постарайтеся щодня робити щось для того, щоб покращити стосунки.  

  Відношення на відстані можуть створювати враження, що у кожного з вас тепер своє життя. Може виникати страх того, що партнер звикне жити без вас і йому сподобається. Відношення на відстані можуть бути кризою для парі. Але це також дає змогу пізнати одне одного краще, нудьгувати та вивести стосунки на новий рівень близькості.   

  Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

  Фото:unsplash.com

  Статті на тему