UA
RU

Завершилися зйомки художнього фільму "БУЧА"

Редагувати переклад

Під час знімального процесу робочі матеріали стрічки були представлені та отримали підтримку на European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берліналі), кінофестивалі La Biennale di Venezia та Toronto International Film Festival. 

А в жовтні фільм стане частиною проекту Art against propaganda з протидії російської пропаганди у Нью-Йорку.

Завершилися зйомки художнього фільму "БУЧА"-Фото 1

13 вересня минулого року у День міста Буча сценарист та кінопродюсер Олександр Щур та режиссер Станіслав Тіунов презентували тизер-трейлер до свого фільму “БУЧА”. Для старту знімального процесу команді знадобилося півроку, щоб фіналізувати домовленості про приватні іноземні інвестиції та завершити сценарій, робота над яким тривала майже рік. Деяку годину також зайнявши процес отримання дозволів у родичів жертв трагедії та учасників тих подій.

Фільм «БУЧА» – художня драма, сюжет якої ґрунтується на реальних подіях. Головний герой – іноземець, що вирішив боротися зі злом у країні, яка стала для нього домом. 

Зйомки стрічки проходили у Київській області у березні та квітні 2023 року та зайняли 28 знімальних днів, а останні кадри були зафільмовані у серпні цього року на горі Говерла. Наразі триває період постпродакшену, а фільм буде готовий до весни 2024 року. Виробництвом фільму займається кінокомпанія LEVEL. 

Завершилися зйомки художнього фільму "БУЧА"-Фото 2

Головні ролі у фільмі “БУЧА” зіграли відомий польський актер театру та кіно Цезарій Лукашевич (Cezary Lukaszewicz) та зірка українського кіно В'ячеслав Довженко.

У зйомках команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація та найбільша українська кіностудія Film.UA Group. яка також виступає в ролі копродюсера та дистриб'ютора стрічки.

Сюжет кінострічки заснований на подіях, що відбулися у містах Буча, Ворзель та Гостомель під час російської окупації у лютому-березні 2022 року. Фільм розповість про спасіння місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав притулок в Україні та проживав у Бучі. З початком російського вторгнення, завдяки своєму казахстанському паспорту, він має можливість проїжджати на окуповану російськими військами територію та вивозити мирних жителів. Константин не тільки рятує людей, а й на власні очі бачитиме весь ужас війни та окупації.

Завершилися зйомки художнього фільму "БУЧА"-Фото 3

Над фільмом працювала група з 80 фахівців та знялося понад 120 акторів, серед яких такі відомі імена як Нікон Федотов, Олександр Печериця, Сергій Стрельников, Анастасія Нестеренко, Артемій Єгоров, Сергій Сміян, Володимир Захаренков та інші, а також 700 акторів масових сцен.

“У нас є дві головні цілі. Перша – це протистояти російській пропаганді у всьому світі,  – розповідає Олександр Щур, автор сценарію та продюсер фільму “БУЧА”. – Кіно – це один із потужних інструментів донесення меседжів світу. Якщо хтось думає, що всі в Європі, США знають достеменно, що у нас відбувалося, і вірять тільки нам, то, на жаль, він глибоко помиляється. Росіяни вже зняли та показують пропагандистські стрічки “Азовсталь. Звільнення” та “Свідок” зі своєю версією подій у Маріуполі та Бучі. Є ймовірність, що світ надивиться російським фільмам та прийме їх наративи. Ми маємо доносити істину!

Наша друга мета – вшанувати пам'ять загиблих. Під час роботи над сценарієм ми зустрічалися зі всіма героями чи родичами загиблих. І перше, що ми мали – чи не проти вони розповісти свою історію для фільму і чи потрібний такий фільм. І всі вони відповідали: “Так, ми хочемо, щоби про це дізналися у всьому світі”.

Під час роботи над сценарієм команду фільму консультував Олексій Кругляченко – лікар-психіатр та клінічний психолог із 20-річним клінічним досвідом, який пройшов стажування у Мічиганському університеті на тему ПТСР:

“Зараз у нас існує ПТСР у розмірах держави. Один із ознак – уникнення травмувальних спогадів. Це лікується за допомогою ліків та психотерапії. У психотерапії один із доведених ефективних методів – когнітивно-поведінкова терапія. Наприклад, експозиційна терапія – коли пацієнта поступово зближують із джерелом стресу та травми. Ігрове кіно дає змогу згладити куті і поступово зближувати навіть жертв із самою причиною травми. Тому художній фільм може бути психотерапевтичним для тих, хто це все пережив”.

Читайте також: Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на премії «Оскар»

Паралельно зі зйомками протягом останнього року фільм був представлений на найвпливовіших світових кіномайданчиках – на спеціальному івенті, присвяченому фільму, European Film Market Берлінського міжнародного кінофестивалю (Берліналі) у лютому цього року, а також у Нью-Йорку та Бостоні у рамках окремих показів. На початку вересня робочі матеріали фільму були представлені на 80-му Ювілейному Міжнародному Кінофестивалі у Венеції. Бієнале Венеції та Міжнародний кінофестиваль у Торонто. Продюсера фільму запросили надати інтерв'ю для радіо канадської медіакорпорації CBC News у 8 різних містах.

Завершилися зйомки художнього фільму "БУЧА"-Фото 4

8 жовтня робочі матеріали фільму «БУЧА» будуть показані на спеціальній події «Art against propaganda», що пройде в Університетському клубі у Нью-Йорку. Спеціальним гостем заходу стане Семен Дукач - керівник директор Techstars, також відомий як провідний бізнес-ангел. А співорганізатором вечора та його ведучій стане відома американська письменниця Мітці Пердю. Крім того, робочі матеріали фільму будуть представлені для професорського складу у Колумбійському університеті у Нью-Йорку.

Режисер стрічки “БУЧА” Станіслав Тіунов: “Повітряна тривога під час зйомок у центрі Києва, 4 години граду та молнии на Говерлі, 20 знімальних годин під дощем та багато іншого, не на секунду не викрали жодного учасника нашої команди. Усі виклалися на максимум і були заряджені на результат. Дякую кожному, це велика честь”.

За новинами та перебігом знімання стрічки можна слідкувати у Facebook ,Instagram та на офіційному сайті фільму.

Статті на тему