UA
RU

Чим запам'ятався вересень очима організації Україна без мусора

Редагувати переклад

Вже розпочався другий місяць осені, а громадська організація «Україна без мусора» зробила підсумки вересня та поділилася з нами.

Поки вся увага прикута до воєнної ситуації, «УБС» не переставала своєї діяльності, постійно інформуючи нас, що відбувається в екологічному просторі. Нижче за головні події, які запам'ятався вересень.

Благодійна ініціатива «Підвісь пакет!»

Чим запам'ятався вересень очима організації Україна без сміття-Фото 1

УБС створили цю ініціативу, щоб військові частини та волонтерські штаби Києва могли отримати послугу «УБС-Кур'єр» та віддавати свої відходи на переробку та безпечну утилізацію за кошти доброчинців. Будь-хто може «підвісити» пакет, варто лише оплатити послугу телеграм-боті, а вивіз, досортування та відправку відходів на переробку або утилізацію вони беруть на собі. У боті потрібно обрати «Чат з людиною», написати, що хочете “підвісити пакет” та вказати кількість. Після цього менеджерка надішле посилання на оплату.

«Підвісити» 1 великий пакет на 120 л коштує 280 грн. Якщо ви представляєте військову частину або волонтерський штаб і хочете скористатися підвішеними пакетами — пишіть УБС у директ. Організація вірить, що «Підвісь пакет!» стане популярним донатом для українців, які регулярно підтримують ЗСУ та важливі соціальні проекти. Організація вже має 36 підвішених пакетів, сплачених благодійниками. Про вивезення з ВЧ та штабів будуть звітувати у своїх сторінках.

Благодійна барахолка без барахла

Тепер на станції УБС стоїть особлива поличка з цікавими предметами, які ви можете придбати за донат у фонд «Повернися живим». Від термосів та листівок до підставок під ноутбук та електробритви. Також, попередньо погодивши з організацією шкірну річ, ви можете принести на поличку щось дійсно корисне для інших. Але зверніть увагу: ваші предмети мають бути в гарному стані та якіснішими — такими, які точно комусь сподобаються.

 Продовжують збирати #книжкиперемоги

На цей раз — для маленьких українців у Нідерландах. Їхня локальна бібліотека погодилася надати окрему поліцю саме під українські книжки. Якщо ви маєте гарні україномовні книжки у гарному стані — приносите їх на станцію сортування або надсилайте поштою (за реквізитами звертайтесь до директ). Ваша подарована книжка може дуже підтримати та ощасливити когось із діток — перевірено!

Почали збір воску та парафіну для окопних свічок

Волонтерська організація «Б50», яка виготовляє окопні свічки для наших військових, звернулися до УБС із запитом про віск та парафін. Тепер ваш пакет на спалення стане ще трохи меншим і на станції ви вже знайдете новий контейнер. Туди ви можете класти будь-який віск та парафін у будь-якому вигляді (стружка, свічки). Головне, щоб на ньому не було залишків бруду, стекла, металу, пластику та іншого.

Баночки для окопних свічок

Чим запам'ятався вересень очима організації Україна без сміття-Фото 2

Ми продовжуємо забезпечувати жерстяними бляшанками волонтерів, які виготовляють окопні свічки для наших військових. Закликаємо вас розповідати про цю ініціативу іншим і приносити на станцію баночки, адже потреба у них дуже велика. Вже починається холодна пора, піт на окопні свічки зростає і до нас звертається дедалі більше волонтерів. Хочемо допомогти всім і забезпечити їх сировиною. Нещодавно відвантажили 11, 23 кг бляшанок для Наталії Маслюк і вона вже зробила ось таку чудову партію окопних свічечок.

Читайте також: Безпека і природа: WWF-Україна розповідає про принципи взаємодії людини і довкілля під час війни

Зміна графіка роботи станції сортування

Користувачі давно просили змінити графік, щоб можна було комфортно сортувати та не відпрошуватися з роботи. І тепер графік став більш гнучким та зручнішим. Більш детально про це на сторінках у соціальних мережах організації.

Почали рассказывать, як улагоджене сортування в інших країнах

Першою країною, систему сортування якої вони проаналізували, стала Японія. Виявилося, що культура та правила сортування в цій країні дуже нагадують цілі, які ставить перед собою УБС та правила сортування на станції. Прочитати детальну статтю та переглянути відео про японську систему поводження з відходами ви можете на сайті.

В УБС команді поповнення — дві нові консультантки

Знайомтеся, Олександра та Зінаїда. Дівчата успішно пройшли стажування і тепер залюбки консультуватимуть вас на станції та допоможуть розібратися у видах сировини та маркуаннях пластиків.

Коробочка з колажами

На станції, ви можете розглянути та придбати колажі, які зробила консультантка Олександра з вторсировини. 50% коштів від продажу вона буде надсилати на підтримку зоозахисної організації «Кожна тварина».

Сьогодні радять вам фільм «Фукусіма 50»

Заснована на реальних подіях екранізація аварії, що сталася після землетрусу на східному узбережжі острова Хонсю на АЕС Фукусіма-1. Це історія про її ліквідаторів, а також керівництво станції та простих співробітників, яким належить приймати серйозні рішення та рятувати ситуацію ціною власної життя, щоб не допустити екологічної катастрофи.

Наразі усі. Пам'ятайте, якщо ми сортуємо в такі тяжкі години — нас точно не переможе ніякий мусор

Статті на тему