UA
RU

Квітень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень

У Всесвітній метеорологічній організації повідомили, що квітень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень.

Квітень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень-Фото 1

Квітень 2024 року став найтеплішим за всю історію спостережень. Про це повідомили у Всесвітній метеорологічній організації. Метеорологи фіксують рекордні глобальні температури одинадцятий місяць поспіль. Також протягом останніх тринадцяти місяців рекордно високою була температура поверхні моря. Тривалість високих температур була викликана природним явищем Ель-Ніньйо (різким підвищенням температури на поверхні води Тихого океану). А також додатковою енергією, що утримується в атмосфері та океані парниковими газами.

Середня температура повітря у квітні 2024 року склала 15,03°C. Це на 0,67°C вище за середнє значення за квітень 1991-2020 років. І на 0,14°C вище попереднього максимуму, встановленого у квітні 2016 року. Цей квітень був на 1,58°C теплішим, ніж середні показники за так звані доіндустріальні 1850-1900 роки.

Температура була вищою за середню у Гренландії, на півночі та північному сході Північної Америки, в деяких частинах Південної Америки, на північному заході Близького Сходу, на більшій частині Африки. Спекотні температури було зафіксовано у країнах Азії. На півдні Африки — посуха, а на Аравійському півострові — екстремальні опади. У перший тиждень травня посилилися зливи в Східній Африці та на півдні Бразилії. У країнах Європи у квітні спостерігалися великі перепади температур.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Abhishek Pawar / Unsplash

Читайте також: ВИЯВЛЕНО ПРИЧИНУ ЛОКАЛЬНОГО ТАНЕННЯ ЛЬОДОВИКІВ В АНТАРКТИЦІ

Статті на тему