Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse

Редагувати переклад

Все буде свідома Україна!

В межах редакційного Sustainability Talk ми говоримо про свідоме споживання і акцентуємо увагу на тому, що українські сталі бренди не зупинили своєї роботи, навіть під час війни. На цей раз хочемо познайомити вас з Upslowuse — апсайкл-брендом, адже своїх героїв, що стоять на варті свідомого споживання варто знати в обличчя. Сьогодні говоримо із засновницею бренду Людмилою Огли.
 
Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 1

Як народилась ідея створення бренду?

Ідея створення бренду була в моїй голові ще з дитинства, але діяти я почала після повномасштабного вторгнення, саме тоді зрозуміла що ідеальний момент може ніколи не настати, тому коли як не зараз.

 
Звідки ви берете матеріали для створення своїх колекцій?

Насправді, якісну сировину, котра буде цілком екологічною знаходити дуже не просто, тому ми наразі закуповуємо перероблену з джинсів пряжу, знаходимо відпрацьовані натуральні тканини на стоках, також відбираємо якісні джинси які мають пошкодження на секонд-хендах.

Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 2

Що найголовніше у роботі sustainable бренду?

Важливо не тільки продумати екологічну технологію створення одягу, але й зрозуміти, як потім це можна утилізувати.  Пакування теж не повинно забруднювати навколишнє середовище, ні при виробництві ні після використання.

Як війна повливала на вашу роботу? З якими труднощами довелося зустрітися?

Насамперед, це дефіцит майстрів на підприємствах, що іноді унеможливлює створення колекції в потрібні терміни. Також ускладнилася логістика, що затримує терміни доставки закордон.

Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 3

Як український споживач реагує на ваші sustainable капсули?

Зазвичай, українському споживачу подобається одяг, але не всі погоджуються з тим, що апсайклінг речі можуть коштувати дорожче, ніж аналогові, створені традиційним методом. Але практика моєї роботи показує, що створювати sustainable речі складніше та дорожче.

Чим ви надихаєтесь при створенні колекцій?

Я надихаюся різноманітними станами людини, природою та життям, також мені важливо транслювати соціальні меседжі, тому іноді я можу висвітлювати певні проблеми.

Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 4
 
Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 5

Як ви вважаєте, чому так важко перейти на відповідальне споживання? І як можна змотивувати  людей до цього?

Я вважаю, що екологічно свідомих брендів замало на ринку, тому і відповідальне споживання є досить не популярним, бо товарів вузький.  Тому, чим більше на ринку буде цікавих sustainable брендів тим більше зросте попит на них.

Читайте также: Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love

Чи змінилося ваше життя після переходу на «зелену сторону»?

Звичайно, я однозначно почала менше купувати товарів в тій тарі, яку неможливо здати на переробку (а це стимул для великих компаній використовувати тару, яку можна переробити), не використовую пакети в магазинах та на базарах. Ніколи не куплю одяг, який не зможу носити довго. Зʼявилася відповідальність за все чим користуюся.

Sustainability Talk: український апсайкл-бренд Upslowuse-Фото 6

Якби вам випала можливість вирішити одну глобальну проблему, то щоб це було?

Я б хотіла, в першу чергу, вирішити проблеми, повʼязані з відносинами людини та природи, бо на мою думку, екологічне середовище формує фізичне і ментальне здоровʼя людства.

Статті на тему